5 місяців не отримують грошові виплати, передбачені Кабміном. Така ситуація склалась у працівників служби судової охорони. Мовляв, обіцяних 30 тисяч гривень надбавки, не отримували з моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну. Ба більше, коли піднімають це питання, керівництво чинить на них тиск.
Іван Колінько учасник АТО. Має відзнаку від Президента. З початку повномасштабної війни він, як і більшість працівників судової охорони залучався до чергування на блокпостах та інших інфраструктурних об’єктах. Втім доплати у 30 тисяч гривень, передбачених 168 постановою Кабміну, жодного разу так і не отримав.
Тих, хто почав піднімати питання невиплат згідно внутрішнього розпорядження управління, керівник Віктор Мороз почав переводити у віддалені місця області, для несення служби. Втім, деякі працівники у цьому питанні вирішили йти до кінця. Олександр Зінченко розповідає, Рівненське територіальне управління за 5 місяців навіть не подало наказу на нарахування додаткових виплат працівникам до центрального управління судової охорони.
Юрист Юрій Клекотка розповідає, в умовах воєнного стану трудове законодавство змінилося. І керівники управління дійсно мають право переводити працівників у інші міста.
Також за всі місяці працівники служби судової охорони, отримували лише чисту зарплату. Не було доплат і за перепрацювання, коли наряди перевищували 360 годин в місяць. Юрій Заладовський розповідає, жодного разу не отримував не лише гроші передбачені 168 постановою кабміну, а й інші виплати за перепрацювання. Його, як і інших працівників перевили нести службу у інше місце.
Юрист Юрій Клекотка радить працівникам служби судової охорони Рівненщини, звертатись до суду.
Ми звернулися до керівника служби судової охорони Рівненської області Віктора Мороза, аби запитати у нього чому склалася така ситуаціє з невиплатами грошових винагород працівникам. У відомстві нам повідомили наступне.
Нам перетелефонувала інша співробітниця управління, розповіла, що Віктор Мороз доручив їй коментувати дану ситуацію, але після попереднього узгодження питань.
Відповіді на наші запитання ми не отримали від жодного з представників управління служби судової охорони у Рівненській області і на наступний день. До слова, ситуація з невиплатами грошових винагород під час воєнного стану працівникам служби судової охорони є і у інших областях. Втім, коли там працівники почали піднімати це питання, з ними потроху почали розраховуватись. А ось у Рівненському управлінні працівників почали просто переводити нести службу у інші місця. Деякі співробітники вже подали до суду на управління про невиплату їм додаткових 30 тисяч гривень у місяць. Ми залишаємо право, за начальником служби судової охорони у Рівненській області прокоментувати дану ситуацію.