«Окупаційна влада Запорізької області оголосила евакуацію з 18 населених пунктів регіону 5 травня. Хоча це скоріше можна назвати депортацією, а не евакуацією. Наразі тимчасово окуповані території Запорізької області умовно можна поділити на дві частини. На одній частині про так звану евакуацію не говорять, але туди привозять російських громадян, які займаються мародерством, виселяють людей з їхніх домівок. В інших населених пунктах, таких як Василівка, Токмак, Велика Білозерка та ще пʼятнадцяти, людей без їхнього бажання вивозять з їхніх домівок. В першу чергу жертвами примусової евакуації стають працівники так званої бюджетної сфери, освітяни. Приміром, в Енергодарі вивозять родини співробітників АЕС, а самим робітникам залишати місто заборонено», — зазначила Олена Жук.
Найактивніше захоплені території покидають колаборанти, бо відчувають, що скоро їм доведеться відповідати за всі скоєні злочини.
«Під ними вже горить земля. Розуміючи, що скоро рука правосуддя їх дістанеться, вони першими зібрали речі та втекли хто в Крим, хто на територію рф. При цьому вони старанно замітають за собою сліди, знищуючи документи, які могли б стати доказами їхніх злочинів у суді», — розповіла голова облради.
Олена Жук наголосила, що на тимчасово окупованих територіях рашисти активно використовують методи пропаганди, щоб залякати місцевих мешканців та посіяти в них зневіру чи страх перед приходом Збройних сил України. Але більшість жителів ТОТ чекають на прихід ЗСУ та бажають жити під українськими прапорами.
«Навіть зараз, за майже 15 місяців з початку повномасштабного вторгнення, у стрічці новин ви побачите: в Мелітополі «бавовна», в Токмаку «бавовна». Люди дійсно дуже чекають на повернення в Україну. Збройні сили України справедливо займуть свої території, деокупують їх, і все налагодиться», — підкреслила очільниця ради.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради