Спроби офіційно відкрити в Одесі на літо 2023 року хоча б декілька пляжів виявилися марними через спричинену росіянами екологічну катастрофу у Чорному морі та на Дніпрі після підриву Каховської ГЕС.
Мер Одеси Геннадій Труханов скасував своє ж розпорядження від 26 травня № 230 "Про заходи щодо підготовки до часткового доступу громадян на ділянки узбережжя Чорного моря в межах міста Одеси в умовах правового режиму воєнного стану", яким міська влада намагалася офіційно відкрити декілька міських пляжів для відпочинку.
Таким чином, офіційно відвідування пляжів, тобто їх піщаної частини, буде закритим. Навіть частково цей курортний сезон відкрити не вдалося. Головною причиною цього стала техногенно-екологічна катастрофа внаслідок підриву росіянами Каховської ГЕС 6 червня.
Тим часом станом на 14 липня
Моніторинг води на 14 липня якість морської води залишається незадовільною. За інформацією ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» із відібраних 2 проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та 2 проб питної води на санітарно-хімічні показники нестандартні проби не виявлені. У відібраних 09 липня з точки в м. Одесі (морський порт причал № 2) проб морської води виділено холероподібні вібріони НАГ 1 групи Хейберга (виділені холероподібні НАГ вібріони не є збудником холери, але викликають захворювання на гострі кишкові інфекції).
Хоча останнім часом періодично спостерігається поліпшення якості проб морської води за санітарно-мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками, але тенденція поліпшення має короткостроковий характер. Результати змінюються в залежності від погодних умов (температура, напрямок вітру), завдяки яким з морського дна може підійматись осад, а також потрапляти нові засмічені водні маси зі сторони гирла річки Дніпро. Досі тривають роботи з ліквідації наслідків підриву Каховської ГЕС, у зв’язку з чим зберігається небезпека для населення щодо відвідування місць масового відпочинку на узбережжі та при купанні в Чорному морі.
На теперішній час на території міста Одеси діє заборона на купання в морі, вилов та вживання свіжої морської риби, інших морських водних біоресурсів, а також риби сумнівного походження.
За результатами відомчого лабораторного контролю Філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» питна вода відповідає ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».