Німеччина вирішила знову запустити 16 електростанцій, які працюють на вугіллі та нафті, а також продовжити дозвіл на експлуатацію для ще 11 таких станцій. Так країна хоче зменшити енергозалежність від росії.
Про це у відеозверненні повідомив канцлер Олаф Шольц, цитує The Associated Press.
Політик висловив жаль через таке рішення і наголосив, що це лише тимчасовий захід. Шольц запевняє, що його уряд намагатиметься робити все для боротьби з кліматичною кризою.
«Гірко те, що через брутальний напад росії на Україну ми тепер змушені тимчасово використовувати деякі електростанції, які ми вже вивели з експлуатації. Але це лише на дуже короткий час», — сказав канцлер.
Шольц наголосив, що намір Німеччини припинити викиди парникових газів до 2045 року залишається чинним. Він також згадав про нещодавно схвалений парламентом пакет заходів для стимулювання розвитку відновлюваної енергетики.
Як зазначає AP, екологи вважають, що німецький уряд насправді міг би зробити більше для боротьби з кліматичною кризою. Наприклад, країна могла би ввести загальне обмеження швидкості та обмежити внутрішні рейси для економії палива.
Що передувало?
Берлін анонсував ці заходи 19 червня у відповідь на дії росії. Так, перед цим «Газпром» заявив, що скоротить постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік-1» через нібито несвоєчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens. Та нібито не поставила необхідне для ремонту обладнання, яке обслуговується в Канаді.
Річ у тім, що до Монреаля на ремонт відправили турбіну для «Північного потоку», але вона застрягла там через санкції проти російської нафтової та газової промисловості, які уряд Канади запровадив раніше. Німеччина, яка вже зіткнулася з енергетичною кризою, запропонувала обхідний шлях для турбіни через ФРН.
Україна виступала проти передавання турбіни. Але 10 липня міністр природних ресурсів Канади Джонатан Вілкінсон оголосив, що країна все-таки передасть її.
За оцінками уряду Німеччини, країна імпортує приблизно 35% свого природного газу з росії проти 55% до широкомасштабної війни та використовує більшу його частину для опалення й виробництва. Минулого року виробництво електроенергії з використанням природного газу становило орієнтовно 15% від загального обсягу електроенергії в Німеччині.