Програма, яка так і називається «Незламна мама», розроблена фахівцями БФ «Фонд Маші» для стабілізації емоційного стану жінок та дітей, які постраждали від війни.
Три тижні учасники заїздів проходять інтенсивну роботу з психологами у мальовничих Карпатах. Але й після завершення курсу реабілітації за потреби підопічні мають змогу продовжити курс психологічної підтримки онлайн.
За даними Фонду Маша, майже 60% жінок, які надсилаються анкети для участі у програмі перебували в окупації, решта пережили блокаду чи знаходилися в жахливих умовах у гарячих точках України. 25% були свідками насильства, половина з них втратили житло. Програма перебування на реабілітації розписана погодинно на кожен день, це – групові та індивідуальні заняття з психотерапевтами, арттерапія, тілесна терапія тощо.
За сприяння Запорізької обласної ради, до проєкту фонду «Незламна мама» долучаються й жінки та їх діти із Запорізької області. Це обмежена категорія учасниць з поміж переселенців, евакуйованих із територій бойових дій чи окупації, жінок, які постраждали внаслідок війни чи втратили рідних і мають потребу у психологічній реабілітації.
В одній із груп жінок, які наразі перебувають на реабілітації — пані Наталя Іволга з Павлівської громади Запорізької області. Вона втратила на війні чоловіка, а до реабілітаційного табору приїхала разом із шестирічним сином та ще з п’ятьма родинами зі своєї громади.
В програмі табору щільний графік роботи з психологами, арттерапія, пізнавальні екскурсії та походи горами. Війна змінила кожного й багато кому важко позбутися її наслідків без психологічної допомоги та професійної підтримки, — поділилася пані Наталя.
За 2022 рік реабілітаційний табір проєкту прийняв понад 1000 жінок та дітей. У планах на 2023 рік – збільшити кількість учасниць програми вдвічі. Знаходяться в обробці анкети й інших запоріжанок, які отримають змогу скористатися програмою. Зокрема, найближчим часом до Карпат вирушить група із Широківської громади.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради