Юлія Соколова, редакторка стрічки Фото: Офіс президента
Президент Володимир Зеленський назвав чотири пріоритети післявоєнної відбудови України.
Про це глава держави поінформував під час спілкування зі студентами та професорсько-викладацьким складом Єльського університету.
Він нагадав, що є велика програма післявоєнного відновлення України, якою займається українська влада. Перша її презентація відбулася в липні в швейцарському Лугано, на Конференції з питань відновлення України.
Зараз дивляться
Зеленський пояснив, що Київ хоче зібрати найкращий світовий досвід та програми, а також запросити найкращих архітекторів та науковців, які будуть відновлювати Україну після перемоги у війні.
– Не можна вже повернутися до тієї держави, яка була. Післявоєнна держава інша, – зазначив він.
Зеленський також перерахував пріоритети, якими керуватиметься влада під час відбудови:
1. Перший пріоритет – це безпека, до якої буде інших підхід. Йдеться про потужну систему безпеки не лише на кордонах, а й всередині України.
– Нам доведеться жити в інших умовах, обставинах. Нам доведеться жити з кордоном з РФ. Але ми знаємо, на що вони здатні. Тож нам потрібно будувати потужну систему безпеки – в школах, університетах, магазинах, в інших інституціях, – наголосив Зеленський.
2. Другий пріоритет – цифрова держава. Президент нагадав, що вже сьогодні українці спочатку через пандемію коронавірусу, а згодом через повномасштабну війну навчилися онлайн працювати, будувати бізнес, реєструвати та відкривати компанії, змінювати професію та отримувати освіту.
– Ми сьогодні бачимо, що відбудуємо цифрову державу. У нас є відповідне міністерство, і більшість державних послуг уже надаються онлайн… Менше державного впливу, менше чиновників – більше онлайн продукту і онлайн можливостей, – пояснив Зеленський.
Він запевнив, що максимальна кількість послуг в Україні будуть цифровізовані.
3. Третій пріоритет – високий рівень простоти ведення бізнесу, прозорий бізнес-клімат.
– Це дуже важливо, тому що Україна сьогодні тренд… Тож ми повинні зробити все, щоб не втратити цей тренд і повагу до України. І зробити все, щоб умови для бізнесу були простими, і щоб бізнес приїжджав до України, – заявив Зеленський.
Він додав, що Україні потрібні інвестиції, оскільки без них неможлива відбудова.
4. Четвертий пріоритет – майданчик для розвитку, для студентства та науки. Зеленський пояснив, що в Україні упродовж усіх років незалежності мало часу приділяли науці. Тож тепер це потрібно виправити.
Як відомо, 25 жовтня в Берліні (Німеччина) відбулася Міжнародна експертна конференція з питань відновлення та модернізації України. Виступаючи на ній у форматі відеозв’язку, Володимир Зеленський розповів про чотири складові допомоги Україні, які стосуються безпеки. Йдеться про безпеку в небі, на землі, фінансову безпеку та про інституційну спроможність нашої держави.
Крім того, він закликав створити фінансовий Рамштайн для реконструкції та відновлення української економіки.