Представники громадського сектору та влади обговорили спільні дії, спрямовані на захист прав жінок та дівчат, що страждають від насильства.
Форум «Підвищення ефективності системи перенаправлень та запобігання і захист жінок і дівчат від гендерно зумовленого насильства в Запорізькій області під час війни» відбувся сьогодні, 11 травня, у Запоріжжі.
Захід проходив у межах проєкту «Розбудова потенціалу жіночих організацій для запобігання та захисту жінок і дівчат від ґендерного зумовленого насильства», що здійснюється ВГО «Жіночий консорціум України» за підтримки Міжнародного медичного корпусу, USAID в партнерстві із Запорізьким благодійним фондом «Єдність» за майбутнє».
Як зазначила під час відкриття заходу голова ЗБФ «Єдність» за майбутнє» Тамара Огородова, завдання Форуму об’єднати зусилля громадських організацій, благодійників, соціальних служб, обласної та міської влади, представників громад та налагодити їх більш ефективну співпрацю у питаннях захисту жінок та дівчат, які під час війни стали ще більш вразливими до питань насильства.
Участь у заході взяла голова Запорізької обласної ради Олена Жук та депутат облради Оксана Бугайчук.
– Насильство неприпустиме у відношенні до будь-кого: жінки, чоловіка або дитини. Зараз ми знаходимося в ситуації, коли права людини порушуються щодня, щохвилини. Ми знаємо, що відбувається на тимчасово окупованих територіях. Проблеми, які були до того у питаннях гендерно зумовленого насильства, під час війни лише загострилися та набули нових форм. Тому на нас, хто залишився в Запорізькій області та працює зараз, покладається дуже велика відповідальність. Адже нас очікує дуже багато роботи. Але жінки – це сила. Ми разом вже вирішуємо багато питань і маємо єднатися, аби допомагати, тим, хто потребує підтримки, і далі – зазначила, вітаючи учасників Форуму, Олена Жук.
За офіційними даними, які навела директорка Департаменту соціального захисту населення Запорізької ОВА Марина Нотанова, лише за перший квартал 2023 року було зафіксовано 2,5 тис. звернень з питань насильства в сім’ї, з них 2 тис. від жінок. Як реагувати на ці випадки, як вибудувати ефективну систему запобігання насильству, як надати постраждалим соціально-психологічну допомогу – ці питання детально обговорили учасники Форуму. Кейсами, які вдалося вже реалізувати, поділилися представники громад, соціальних служб, громадських організацій.
На дискусійній платформі також був представлений та обговорений Путівник надання допомоги постраждалим від гендерно зумовленого насильства у регіоні.
У підсумку наміри сторін та спільні дії у напрямку запобігання та реагування на ГЗН між громадськими організаціями, державними структурами, що надають послуги постраждалим жінкам у регіоні, будуть закріплені у відповідному Меморандумі про партнерство.
Комунікаційний відділ Запорізької обласної ради