За даними слідства, до Головного управління Держгеокадастру у Сумській області звернулись фізичні особи із заявами про надання дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовно площею по 2 га у власність для ведення особистого селянського господарства. Для подальшого опрацювання Управління передало заяви у відповідний районний відділ.
Згідно інформаційних довідок, підписаних начальницею районного відділу, які у подальшому стали підставою для прийняття рішень, вказані землі входять до складу сформованої ділянки площею 105 га, яка відноситься до земель державної власності. Однак, така інформація щодо форми власності не відповідала дійсності, оскільки вказані землі відносяться до майнових паїв співвласників одного з колишніх колективних сільськогосподарських підприємств та передані згідно рішення загальних зборів у користування підприємству.
Крім того, на сесії сільської ради у 2019 році, куди звернулась начальниця районного відділу з відповідними листами щодо надання дозволу на розробку проєкту землеустрою, було прийнято рішення про відмову в наданні такого дозволу саме у зв’язку з тим, що вказані землі не відносяться до державної власності.
Попри це, начальниця відділу визначила земельну ділянку, загальна площа якої 105 га як таку, що належить власності держави та підписала офіційні документи. Відповідно до висновку експертів такими протиправними діями обвинуваченої завдано шкоду в розмірі 2,4 млн грн.
Досудове розслідування проведено слідчими Сумського районного управління поліції під процесуальним керівництвом прокуратури.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду, повідомляє пресслужба обласної прокуратури.