На Рівненщину повернулися піротехніки з деокупованої Херсонщини. Понад рік працівники державної служби з надзвичайних ситуацій працювали у різних областях. Тисячі мін та боєприпасів були деактивовані зусиллями саперів нашого регіону. Як все відбувалось, з історії одного піротехніка.
Вже понад рік Іван Яремчук працює піротехніком. У свої 23 він начальник групи розмінування. Першою областю, яку довелось очищати від мін була Київська.
Після Київської області 2 місяці були вдома на Рівненщині. Далі поїхали розміновувати Донеччину.
Після того, як Збройні сили України звільнили Херсонщину, Івана Яремчука відправили на південь. Розповідає трагічну історію одного з піротехніків.
Нам Луганські колеги-піротехніки розказували, що тільки Херсон звільнили вони туди заїхали. Дядько взяв там така невеличкий касетний боєприпас. Подивився каже, а пустий. Взяв одного другого положив в кишені. Пішов, пройшов 5 метрів. Пішли тільки ноги. Дядько вже не пішов, — розповідає начальник групи розмінування ГУ ДСНС України у Рівненській області Іван Яремчук.
Іван Яремчук каже, на Херсонщині здебільшого доводиться працювати з касетними боєприпасами. До прикладу КОБЕ 3 б 30. Їх випускають з ракетних установок, таких як смерч, ураган. В одній ракеті більш як 650 таких боєприпасів.
Найбільше Іван Яремчук чекає на спеціальну автівку для розмінування територій. Каже, з нею і швидше, і безпечніше.
Ми вже чекаємо капець, щоб поїхати туди й працювати з машинами. Тому що це зберігає життя, здоров’я і взагалі саперів. Це як рука сапера. Вона їде розміновує. Це набагато швидше, набагато безпечніше, — додає начальник групи розмінування ГУ ДСНС України у Рівненській області Іван Яремчук.
Два місяці тому Іван Яремчук отримав звання старшого лейтенанта. Очищати Херсонщину від боєприпасів збирається і надалі. Повернеться туди, коли потрібно буде замінити іншу групу саперів.
Читайте також: На Костопільщині загинув мотоцикліст: обставини ДТП встановлюють слідчі