Упродовж двох днів у Рівному говорили про розвиток діючих та створення нових ЦНАПів із національними та регіональними експертами з надання адміністративних послуг, керівниками ЦНАПів області. Про це повідомляють в Рівненській обласній державній адміністрації.
До обговорення долучився начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль, а також представники окремих громад Рівненщини, де ще немає таких закладів, але які готові працювати в цьому напрямку.
Цифрова безбар’єрність – це коли замість черг і поїздок у райцентри люди отримали би комфорт і доступність послуг на місцях. Державні послуги мають бути максимально наближені до громадян. ЦНАПи пришвидшують не лише послуги населенню, а й роботу бізнесу, — розповідає Віталій Коваль.
Наразі на Рівненщині функціонує 88 точок надання адміністративних послуг. Це 46 ЦНАПів, 40 – віддалених робочих місць, 2 – територіальні підрозділи, 3 – мобільні кейси ЦНАП. До речі, шість ЦНАПів утворилося уже після повномасштабного вторгнення.
Очільник Рівненської ОВА також додав, що особливо відчутні переваги створення ЦНАПів у невеликих, віддалених від обласного та районних центрів громадах.
Наприклад, за один візит молоді батьки можуть зареєструвати факт народження дитини, її місце проживання, подати заяву на державну допомогу при народженні тощо.
За діджиталізацією – майбутнє. Продовжуємо роботу у цьому напрямку. Дякую Програмі розвитку ООН в Україні за підтримку, — резюмував очільник області.
Читайте також: У Рівному екс-посадовець завдав збитків бюджету на 330 тисяч гривень: слідчі повідомили йому про підозру в службовій недбалості