Понад 40 сімейних лікарів, інфекціоністів, неврологів, епідеміологів Рівненщини сьогодні проходять тренінги з підвищення кваліфікації. Тема — ініціативи з викорінення поліомієліту та епідеміологічного нагляду за гострим в’ялим паралічем для лікарів.
Таке навчання організоване Офісом ВООЗ в Україні на чолі з доктором Реймондом Данколі в особі Групи щодо боротьби зі спалахом поліомієліту в Україні.
«Питання епіднагляду за поліомієлітом в області є одним із пріоритетів роботи охорони здоров’я. Разом із фахівцями з імунізації націлені більш ефективно проводити роботу з комунікації, кампанію з вакцинації. Адже щеплення – єдина можливість вберегтися від недуги та ускладнень, які вона спричиняє», — наголосив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Під час тренінгу фахівці оновили знання та знайомилися з новими практиками особливостей проведення епіднагляду за поліомієлітом в умовах рутинного нагляду та розслідування спалахів. Аналогічні навчання також заплановані для медичних фахівців, які отримають знання щодо сучасних методів лабораторної діагностики поліомієліту.
Головний санітарний лікар Рівненщини, генеральний директор Рівненського центру контролю та профілактики хвороб Роман Сафонов зазначив, що буквально вчора надійшли вакцини проти поліомієліту – ОПВ 16,6 тисяч доз та ІПВ 5,76 тис доз для ревакцинації дітей у 6 років.
Нагадаємо, що у жовтні 2021 року на Рівненщині було зафіксовано перший випадок поліомієліту. А вже в січні 2022 року Центр громадського здоров’я повідомив про другий випадок гострого в’ялого паралічу в дитини з Закарпаття, спричинений тим самим типом поліовірусу.
Про це інформує Рівненська ОВА.
Читайте також: Для мам та малюків: в Україні з`явився ресурс про грудне вигодовування