Хлопчик щотижня вивчає на пам’ять нову поезію, разом із мамою записують ролик, викладають у соцмережі і заохочують тих, хто вподобав допис, допомагати українським захисникам. Максимові Костюку – 9 років. Він мешкає у селищі Смига. Хлопчик має чудову пам’ять і любить декламувати. А ще він постійно бере участь у різноманітних благодійних заходах. Це традиція його сім’ї – тут всі займаються волонтерством, допомагають переселенцям і, звісно ж, підтримують ЗСУ. Максим із мамою записують відеовірші заради гарної мети – збирають на дрон для жителя Смизької громади, який зараз служить. А нещодавно хлопчик започаткував поетично-патріотичний флешмоб. Він має назву #віршзадонат. Таким чином школяр хоче заохотити й інших дітей Смизької громади допомагати захисникам. «Максим любить декламувати. І в нього це справді виходить. Він швидко запам’ятовує. Вчить вірші і зі шкільної програми, і ті, що подобаються, – розповідає мама хлопчика Віта Костюк. – Тож ми поєднали і вміння, і бажання, і потребу». Максим записав вже 4 відеовірші. Розпочав із класики – Тарас Шевченко, Леся Українка, були й сучасні вірші про війну. Тим часом до його ініціативи долучилися ще двоє дітей. «Насправді цей флешмоб має декілька позитивних моментів. По-перше, він демонструє дітям, що зараз, у воєнний час, допомагати наближати перемогу можуть всі, незалежно від віку. І вони теж мають шанс зробити свій внесок. По-друге, це нагода батькам провести більше часу зі своєю дитиною, бо ж вірш потрібно вивчити, записати, опублікувати. Ну, по-третє, це справді підтримка українських захисників», – пояснює Віта Костюк. Це також виховує взаємопідтримку серед дітей. Так, Максим знає хлопчика, чий тато зараз воює за Україну. Вони навчаються в одній школі. І діти помітили, що відколи тато пішов в ЗСУ, хлопчик став більш замкнутим, йому непросто переживати цю ситуацію. «А завдяки цьому флешмобу школярі можуть підтримати родину, – продовжує пані Віта. – Взагалі коли ми тільки розпочинали нашу акцію, то передбачали, що тематика віршів для декламації може бути вільною. Але якраз зараз – Шевченківські дні. Тому, думаю, можна зосередитись і на творчості Кобзаря. Так, Максим вже підготував вірш Тараса Шевченка». Загалом спільними зусиллями вдалося назбирати вже 31 600 гривень, а поставлена ціль – 120 000 гривень. Третина шляху пройдена. Тим часом і Максим, і його мама закликають підтримати ідею і теж вчити вірші в обмін на донати. «Завдяки таким речам діти можуть зрозуміти, що таке справжнє волонтерство, – вважає Віта Костюк. – Як на мене, важливо змалечку вчити, що можна і варто витратити пів годинки часу, щоб комусь допомогти. І цей механізм працює. Сьогодні це спосіб, щоб підтримати ЗСУ, а завтра – щоб допомогти один одному, збирати гроші на свої маленькі проєкти. Це культура благодійності». Тим часом до флешмобу #віршзадонат можуть приєднуватися не лише діти зі Смизької громади. Ініціатива відкрита для всіх бажаючих.
Читайте також:
- Коли у Рівному можна буде переглянути фільм “Віддана” Кілька днів рівняни обурювалися тому, що прем’єра фільму “Віддана” рівненської талановитої…
- Рівняни активно обговорюють наступ білорусів у вересні Військовослужбовець ЗСУ Сазонов заявив про те, що білорусь може повномасштабно…
- Мережа Рівнефармація відзначає своє 10-річчя Як швидко минає час… Вже виповнилося 10 років з дня…
- У ЦНАПі Рівного не повідомляють про укриття Мешканка обласного центру Світлана звернулася до сайту, щоб поскаржитися на…