У чоловіка було супутнє захворювання — цукровий діабет 2 типу.
Фото: Олег Самчук
В області помер пацієнт, у якого діагностували коронавірусну інфекцію Дельта-штаму.Чоловікові було 36 років. Про це інформує пресслужба ЛОДА.
Читайте також: На Львівщині підтвердили вже 24 випадки небезпечного штаму «Дельта»
Чоловік помер 19 серпня. До лікарні він потрапив із двобічною пневмонією, у хворого лабораторно підтвердили Covid-19. Згодом його підключили до неінвазивного ШВЛ. У чоловіка було супутнє захворювання — цукровий діабет 2 типу. Така категорія населення знаходиться в групі підвищеного ризику, однак пацієнт був не вакцинований, що погіршило перебіг захворювання та в результаті призвело до смерті.
«Важко переживати ситуацію, коли хворіють люди, ще важче дається пережити, коли вони помирають, усвідомлюючи, що таких ситуацій можна було б уникнути. Стримування розповсюдження пандемії залежить від кількох факторів. Це носіння масок, дотримання соціальної дистанції та вакцинація. Через розповсюдження варіанту "Дельта" ми спостерігаємо зростання числа випадків у всьому світі. Тому необхідно вакцинуватись та діяти на випередження», – зазначив Орест Чемерис, директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.
Читайте також: Потужна версія Сovid-19. Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»
Нагадаємо, на Львівщині виявили ще 17 випадків Дельта-штаму коронавірусу. Раніше повідомляли про 7 виявлених випадків інфікування. Тож станом на ранок суботи, 21 серпня, у Львівській області загалом виявлено 24 випадки інфікування цим штамом. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко.
В інфікованих штамом «Дельта», є такі симптоми, як: висока температура, біль в горлі, кашель, нежить і слабкість навіть на фоні відсутності гарячки. Проте, на відміну від звичайної застуди, перебіг захворювання є важчим. Новий штам коронавірусу здатний інфікувати дітей від двох років, підлітків, молодих осіб 30-35 років.
Якщо раніше вірус передавався повітряно-крапельним шляхом, через дихальні шляхи і слизові оболонки, то на сьогодні доведено ще один шлях передачі – через шлунково-кишковий тракт. Тому більшість пацієнтів з штамом «Дельта» мають кишкові розлади – нудоту, зниження апетиту, болі в кишківнику.
Детальніше про те, яку небезпеку несе новий штам коронавірусу, чим відрізняється – читайте у матеріалі. А про те, як врятуватися від нового небезпечного штаму, можете довідатися тут.