04.02.202204.02.2022 Новини Суспільство
У четвер, 3 лютого, пройшла чергова сесія Червоноградської міської ради. Одним із проголосованих рішень було: “Про звернення Червоноградської мiської ради щодо підтримки фізичних осіб підприємців та розгляду законопроєктів №5866, 5866-1 як невідкладних”. Автором якого виступив депутат від фракції ВО “Батьківщина” Богдан Ляховський.
“В нас зареєстровано 3400 ФОПІВ. Вони вносять немалу летпу в бюджет. Якщо взяти від загального фонду, то це буде 16% – а саме більше 81 млн грн. Ми завжди йшли на зустріч ФОПАМ, особливо старались підтримати під час карантину. Сьогодні стоїть питання набагато гостріше. Я вважаю, що потрібно вводити касові апарати поступово, з розумінням. В нас, на жаль, так сталось, що цього розуміння в державі немає. Ну і парадокс, який стосується касових апаратів (їх вартість більше 7 тисяч). Та найголовніше це те, що підприємець має купити касовий апарат, а його ще немає. Їх тільки почнуть масово випускати з березня, а закон почав діяти 1 січня 2022. Ми перші, мабуть, приймаємо таке звернення, але сподіваюсь, що в нашому регіоні це підтримають і інші міські ради,” – зазначив під час виступу депутат Богдан Ляховський.
Президенту України
Верховній Раді України
Кабінету Міністрів України
Про звернення Червоноградської мiської ради щодо підтримки фізичних осіб підприємців та розгляду законопроєктів №5866, 5866-1 як невідкладних
Податкові ініціативи голови фінансового комітету в Верховній раді зокрема, з початком цього року створили нестерпні умови для роботи само зайнятих громадян – Фізичних осіб підприємців.
Саме фінансово заможні і незалежні від держави громадяни не раз запобігали спробам встановити в нашій країні автократію і тиранію, вони були в числі перших, хто пішов захищати країну від зовнішньої загрози в 2014 році, а решта з них створили потужний волонтерський рух.
Саме зараз проти цього активного прошарку населення нашою же державою оголошена фіскальна – податкова війна на знищення самодостатьних людей як явище.
З початку року біля Верховної ради України представники ФОПів виборюють своє право гідно і чесно працювати в своїй країні. Дивує неадекватність влади, що жорстко придушує мирні протести проти безглуздих вимого нових норм податкового кодексу “від Гетьманцева”. Слід дати оцінку обставинам, які сталися з підприємцями-протестувальниками кілька днів тому. Двом жінками поліція зламала руки. 74 підприємці були кинуті в автозаки, заарештовані, а перед тим жорстоко побиті. Є відеокадри, на яких поліція б’є людей ногами по голові, щоб затягнути їх в автозаки.
Так поліція чинного президента розправляється з людьми, які приїхали за справедливістю. Як в часи Януковича! Ми вимагаємо випустити затриманих підприємців, закрити всі кримінальні справи проти них і виконати їх вимоги!
В цей час єдина Червоноградська міська рада підтримує справедливі вимоги підприємців і всіма можливими силами бореться проти намагання, по суті знищення підприємництва.
Червоноградська міська рада вимагає поставити на розгляд як невідкладні законопроєкти №5866 та 5866-1, щоб дати можливість людям, по яким і так вдарили локдауни, жити, працювати та забезпечувати свої родини
Прийняте на п’ятнадцятій сесiї
Червоноградської мiської ради сьомого скликання
Відтак, Керуючись ст.ст. 140,144 Конституцiї України, Законом України «Про мiсцеве самоврядування в Українi», Червоноградська мiська рада вирішила прийняти звернення щодо підтримки фізичних осіб підприємців та розгляду законопроєктів №5866, 5866-1 як невідкладних, що додається. Направити звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України. Контроль за виконанням рiшення покласти на постiйну комiсiю з питань депутатської дiяльностi, забезпечення законностi, антикорупцiйної полiтики, захисту прав людини, сприяння децентралiзацiї, розвитку мiсцевого самоврядування та громадянського суспiльства, свободи слова та iнформацiї (Майданович С.В.), з питань бюджету ( Остапюка П.П.).
Нагадаємо, 1 січня 2022 року запрацювали правила про обов’язкове використання касових апаратів малим бізнесом. З нового року всі фізособи-підприємці другої-четвертої груп спрощеної системи оподаткування при здійсненні будь-яких розрахункових операцій повинні використовувати касовий апарат.
Однак це стосується не всіх. Той, хто не здійснює розрахункових операцій, буде працювати, як раніше. Тобто бізнес, який отримує гроші від кінцевих покупців у формі готівки, жетонів, талонів або розрахунків з використанням банківських карток та інших платіжних систем, здійснює розрахункові операції.
Отже, обов’язок встановлювати касовий апарат не поширюватиметься на осіб, які використовують спрощену систему оподаткування в трудових відносинах.
А 1 лютого 2022 року у ВРУ зареєстровано ще один альтернативний варіант законопроєкту щодо застосування РРО/ПРРО ФОП-“єдинниками”. Це проєкт Закону №6561-3 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення адміністрування податків, зборів та інших платежів для державної підтримки малого та середнього бізнесу” (завантажити). Авторами його є Ю. Тимошенко, В. Івченко та М. Цимбалюк.
Що пропонується законопроєктом №6561-3?
1. Дозволити не застосовувати РРО та/або ПРРО платникам єдиного податку:
- першої групи;
- другої – четвертої груп (ФОП) незалежно від обраного виду діяльності, які не є платниками ПДВ, у разі продажу товарів (надання послуг) за умови здійснення розрахунків за такі товари (послуги) за допомогою платіжних пристроїв (терміналів).
2. Доповнити підрозділ 10 «Інші перехідні положення» Розділу ХХ «Прикінцеві положення» ПКУ новим пунктом 69.
За ним вартість (ціна) РРО та ПРРО, а також програмного забезпечення до них, придбані ФОП – платниками єдиного податку другої-четвертої груп починаючи з дня, наступного за днем офіційного опублікування Закону №1914-IX, та закінчуючи 1 квітням 2022 року (включно) зменшує суму податкових зобов’язань таких ФОП – платників єдиного податку другої-четвертої груп, нараховану за ставками єдиного податку згідно із статтею 293 ПКУ за наслідками податкового (звітного) періоду, в якому РРО (програмне забезпечення) були придбані, а також наступних податкових (звітних) періодів, до повного відшкодування їхньої вартості (ціни).
3. Тимчасово до платників ЄП другої-четвертої груп (фізичних осіб-підприємців), які були звільненні від застосування РРО, ПРРО до 1 січня 2022 року згідно з п. 61 розділу ХХ «Перехідні положення» ПКУ і в яких виник обов’язок щодо застосування РРО, ПРРО з 1 січня 2022 року, що вчинили правопорушення, визначені статтею 17 Закону про РРО, до 31 січня 2022 року, фінансові санкції не застосовувати.
4. Тимчасово для цих же платників, якщо вони встановили РРО, ПРРО до 1 квітня 2022 року, за вчинення правопорушень, визначених у статті 17 Закону про РРО:
- у період до 1 квітня 2022 року фінансові санкції не застосовувати,
- з 1 квітня 2022 року по 31 грудня 2022 року застосовувати санкції у розмірі 10% розміру фінансових санкцій, встановлених у статті 17 Закону про РРО за відповідні правопорушення.
5. Передбачається також нова норма щодо не застосування РРО та розрахункових книжок при продажу товарів, розрахункові операції за якими здійснені у безготівковій формі за допомогою платіжних пристроїв із застосуванням електронних платіжних засобів.
6. Пропонується Кабміну на період, визначений у частині 12 Розділу ІІ Закону про РРО, запровадити державне регулювання цін (вартості) РРОта/або ПРРО, а також програмного забезпечення до них.
Також надається доручення КМУ протягом місяця з дати набрання чинності цим Законом подати ВРУ проєкт змін до Закону “Про Державний бюджет України на 2022 рік”, який передбачатиме надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покриття втрат податкових надходжень місцевих бюджетів при застосуванні компенсаційних механізмів придбання засобів РРО суб’єктами підприємницької діяльності, у тому числі шляхом зменшення податкових зобов’язань на суму придбання засобів РРО.
У разі прийняття цей Закон набере чинності з дня наступного за днем його опублікування.
***
Крім того, 27 січня Д. Гетманцев та інші нардепи на сайті ВРУ зареєстрували законопроєкт №6561. Ним пропонувалося скасування штрафів за незастосування РРО до 31 січня (включно), а надалі зменшення їх до кінця 2022 року до 10% від існуючого розміру всім ФОП-«єдинникам», хто до 1 квітня встановить РРО. Про це ми розповідали тут.
1 лютого його мали розглянути на засіданні ВРУ. Проте, як повідомив спікер Ради Руслан Стефанчук, законопроєкт про скасування штрафів для ФОПів, які не встановили РРО, був відкликаний через те, що “процес був політизований”. “Відповідна правка буде внесена в якийсь законопроект, який буде подаватися до другого читання і це питання буде вирішено. Та обіцянка, яку було дано, всі сумлінні будуть підтримані, просто ми шукаємо форму”, – додав він.
- Які зміни внесено до генерального плану міста Червонограда?
- У Червонограді автомобіль злетів з мосту – на місці аварії загинув водій
- Червоноградський район: усі учні 1-4 класів з 7 лютого йдуть до школи, крім школярів м. Червоноград
- Комунальники в Червонограді демонтували незаконно встановлені паркувальні бар’єри
- У Червоноградському районі спиртовий завод у селі Вузлове продадуть майже за 22 млн грн