31.08.202131.08.2021 Новини Освіта МОЗ опублікувало нові карантинні вимоги для закладів освіти. Відповідний документ з’явився на сайті міністерства.
Що змінилося й лишилося без змін (нові пункти виділені жирним):
- Керівник закладу освіти повинен забезепечити інформування учасників освітнього процесу щодо вакцинації, профілактики хвороб та протидії поширенню COVID-19.
- Знімається вимога допуску працівника лише після проведення термометрії. Водночас лишається вимога не допускати працівника в разі темперетари вище 37,2 і ознак респіраторного захворювання. Також кщо вчитель виявив удома, що в нього / неї температура вище 37,2, потрібно попередити про це безпосереднього керівника та не виходити на роботу. Також необхідно звернутися по медичну допомогу;
- Батьки можуть заходити в школи за умови використання засобів індивідуального захисту, проведення термометрії безконтактним термометром, попереднього узгодження з керівником закладу освіти.
- Працівники мають використовувати маски під час спілкування одне з одним.
- Учні 1–4 класів можуть пересуватися школою без масок, для учнів, старше 12 років, носіння масок під час пересування – обов’язкове.
- Як і раніше, на уроках учителям рекомендують використовувати захисні щитки.
- Вчителі перед уроками опитують учнів щодо самопочуття та ознак респіраторних захворювань. Якщо такі ознаки виявляють за відсутності батьків, учень одягає маску та має бути тимчасово ізольований в спеціально відведеному для цього приміщенні. Також про це інформують батьків та спільно з ними вирішують, чи скеровувати дитину до медичного закладу. Приміщення, де виявили дитину з ознаками хвороби, провітрюють та проводять там дезінфекцію поверхонь.
- Якщо в учня виявили COVID-19, усі його / її однокласники потребують самоізоляції.
- Рукавчиками масками, респіраторами або щитками, а також окулярами мають бути забезпечені працівник на видачі їжі та працівник, який проводить розрахунок.
- Загалом усі працівники мають бути забезпечені масками з розрахунку 1 на 3 години роботи.
- Директор відповідає за те, щоб у медичному пункті школи були необхідні засоби та обладнання (безконтактні термометри, дезінфектори, антисептики для рук, засоби особистої гігієни та індивідуального захисту).
- Також директор розробляє маршрут та розклад, за яким учні приходять у школу. Це потрібно зробити так, щоб уникнути скупчень. Наприклад, у розкладі занять необхідно передбачити можливість різного часу початку та закінчення занять (перерв) для різних класів та груп. За можливості, проводити деякі заняття на свіжому повітрі.
- На всіх входах до школи необхідно створити місця для дезінфекції рук. Місця для обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).
- У туалетах повинні бути рідке мило та паперові рушники (або електросушарки для рук) . Використання багаторазових рушників заборонено.
- Основним засобом гігієни рук має бути миття рук з милом. Антисептичні засоби треба використовувати лише за браком протічної води з милом. Також не рекомендується замінювати миття рук з милом або оброку антисептиками на протирання вологими антисептичними серветками.
- Наприкінці робочого дня потрібно провести дезінфекцію поверхонь (зкрема й, дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо).
- Після кожного уроку проводити провітрювання класу протягом 10 хвилин.
- Вакциновані вчительські колективи можуть взяти участь у розіграші цінних подарунків для шкіл
- У школах Червонограда відбулось свято “Першого дзвоника”
- “При Майстрах якось легше. Вони – як атланти…” – в Червонограді пройде Всеукраїнський фестиваль, присвячений світлій пам’яті Юлії Бурко
- Без масок та м’яких іграшок: МОЗ затвердило нові карантинні правила для дитячих садків
- З 1 вересня свідоцтва про початкову освіту будуть електронними. Як отримати паперову копію?