Також у Нововоронцовці є лісник – Олексій Пелих. Він долучався і до організації зелених насаджень на території парку, а всі інші роботи з розчищення та прибирання виконували місцеві мешканці, які мали бажання доєднатися до створення гарної паркової зони.
Зараз квіти висаджують і доглядають небайдужі місцеві мешканці. За словами Андрія, вони дуже завзяті і підходять до роботи із душею.
Зусиль було докладено дійсно дуже багато і зараз Селецького непокоїть те, аби прибрані території знову не почали захаращувати сміттям та відходами.
«Дуже велика площа і дуже багато треба ресурсів для того, щоб прибрати. Ми близько десяти прицепів сміття вивезли. Щоб підтримувати чистоту, менше треба ресурсів, тому дуже віримо в людей, дуже віримо»
Далі ми йдемо до старого мікрорайону Нововоронцовки, який заселявся найпершим у селищі. Будинки в цьому мікрорайоні стоять на березі річки, ділянку якого нещодавно розчищали місцеві мешканці, проте є багато роботи, яку без допомоги спецтехніки зробити дуже складно.
«Ось навіть видно цей півострів (показує ділянку землі, яку з обох сторін омиває потічок, – МОСТ). Це намите. Його також треба вигорнути. Для цього треба екскаватор з довгою стрілою. У нас нема такого. Будем просити, можливо, область допоможе. І власне тепер тут гарно. Ну, краще ніж було», – показує Андрій Селецький.
На питання чи не вважають місцеві такі “ініціативи чистоти” якимось дивацтвом Селецький киває.
За його словами, деякі мешканці не звертають уваги на докладені зусилля та вже зроблену роботу і продовжують виносити своє сміття та траву на берег річки, аргументуючи це тим, що вони нібито укріплюють берег.
«Це вже йде в юрисдикцію кодексу про адміністративні правопорушення. Наш інспектор з благоустрою приходить і дає попередження. 10 днів, щоб це прибрати. Але люди цього не розуміють. Кажуть, війна. Не на часі. Війна, а я буду прибирати, а вдруг дрон», – розповідає начальник СВА.
Згодом ми доходимо до одного з найстаріших мостів, який зберігся у Нововоронцовці – міст на вулиці Чумацькій. За словами Андрія Селецького, міст побудовано у 19 столітті. Саме цією дорогою проходив основний шлях на Херсон, так званий Катерининський тракт. Територія навколо мосту також була нещодавно розчищена, проте у планах Селецького ще більше прибрати кущі довкола, аби міст було повністю видно.