Вікторія Гірко, редакторка стрічки, кореспондентка
Рік тому, 23 серпня, у Києві відбувся перший саміт Кримської платформи. Цей майданчик був створений за ініціативи України.
Його головна мета – домогтися деокупації Криму. Минулого року саміт організовували у Києві. Цьогоріч через повномасштабну війну РФ проти України захід відбудеться в онлайн-форматі.
Чого чекати від другого Кримського саміту і чому важливе його проведення – читайте у матеріалі.
Зараз дивляться
Здобутки першого саміту
У 2021 році участь у Кримській платформі взяли представники 46 країн. За підсумкам саміту вони підписали спільну декларацію.
Вона передбачає, що країни-підписанти не визнають незаконну анексію Криму Росією.
Крім того, країни-учасниці саміту підтвердили, що будь-яка зміна статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, як невід’ємної частини суверенної території України, не визнається і не визнаватиметься й надалі.
Вони підтвердили, що готові підтримувати тиск на Росію, щоб Україна могла відновити контроль над півостровом.
Підписанти документа пообіцяли:
- використовувати відповідні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, інших міжнародних і регіональних організацій для вирішення проблем, пов’язаних з тимчасовою окупацією;
- розглядати можливість застосування інших механізмів там, де це доцільно;
- консультуватися, обмінюватися і координувати належним чином свої зусилля в межах міжнародних організацій, на міжнародних конференціях, форумах та інших заходах, де обговорюється тема Криму.