07.09.202207.09.2022 Новини Політика
Черговий випуск програми про впровадження антикорупційних інструментів у Червоноградській громаді присвячено роботі у органах місцевого самоврядування, а саме – конкурсному відбору на посади у Червоноградській міській раді.
Отже, відповідно до Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” Червоноградська міська рада проводить конкурси на посади, як у самій раді, так і на керівні посади у комунальних підприємствах.
Оголошення про вакансії жителі громади можуть побачити у місцевих газетах та на офіційних ресурсах міської ради. Такий інструмент прийому на роботу свідчить про відкритість та прозорість органів місцевого самоврядування, а отримати роботу може кожен.
“В суспільстві склалася хибна думка, що без хабаря на роботу в органи місцевого самоврядування потрапити неможливо. Насправді, це не так. Відповідно до положень Закону ВР та нашого місцевого закону, є відповідні нормативно-правові акти, які передбачають прийняття на роботу виключно на конкурсній основі. Тобто, для того, аби стати посадовцем Червоноградської міської ради, варто моніторити оголошення на сайті, які публікуються в розділі “вакансії”. Також оголошення про вакантну посаду публікується в друкованому ЗМІ. Відтак, ознайомившись з вимогами та умовами конкурсу, кожен охочий, який відповідає критеріям, має відповідну освіту та досвід роботи, може подаватися на конкурс”, – розповів уповноважений з питань протидії та запобігання корупції у Червоноградській міській раді Олег Мусій про конкурсний відбір.
Коли закінчується термін подачі документів, скликається конкурсна комісія, яка попередньо створена міським головою. Зазвичай це працівники міської ради з різних відділів. Відтак відбувається сама конкурсна процедура в два етапи. Перший – учасник виконує конкурсні завдання, серед яких профільні питання та по Конституції. Обов’язковим є блок питань з Закону України “Про запобігання корупції”.
Конкурсна комісія оцінює іспит та виставляє бали. Якщо особа відповіла на більше, ніж 50 відсотків питань правильно, її допускають до наступного етапу іспиту, а саме до співбесіди. Співбесіду зазвичай проводить міський голова та його профільні заступники, які в подальшому працюватимуть з обраним кандидатом на ту чи іншу вакантну посаду.
Якщо ж учасник конкурсу добре написав іспит, проте не пройшов співбесіду, його можуть включити до кадрового резерву міської ради. Відтак, у разі вільної вакансії, яка може особу зацікавити, її запросять на роботу уже без конкурсу.
Варто зауважити, що робота у органах місцевого самоврядування є доступною для кожного, головне слідкувати за оголошеннями про вакансії та пробувати свої сили.
Нагадаємо, “Запровадження антикорупційних механізмів у Червоноградській громаді” – це проект про механізми та інструменти боротьби з корупцією у Червоноградській ТГ. Вже протягом кількох років Червоноградська міська рада у співпраці з Антикорупційною ініціативою ЄС впроваджує у місті інструменти для протидії та запобігання корупційним складовим у владних та комунальних структурах міста. Метою даного проекту є показати та розповісти про ці механізми мешканцям громади та навчити ними ефективно користуватись.