Юлія Соколова, редакторка стрічки Фото: Depositphotos
У деяких країнах Євросоюзу згасає бажання запроваджувати нові санкції проти Росії через повномасштабну війну в Україні. Тож можна говорити про те, що затвердження кожного нового санкційного пакету відбуватиметься складніше.
Про це заявив в одному з інтерв’ю міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
За його словами, “апетит до санкцій” дійсно згасає в деяких країнах-членах ЄС. Водночас він залишається дуже високим в інших державах, і це не лише Польща, Словаччина, Чехія чи країни Балтії, а й деякі країни західної Європи.
Зараз дивляться
Кулеба нагадав, що рішення щодо нових санкцій потребує консенсусу всіх членів Євросоюзу, тож буде враховуватися і позиція тих, хто не хоче їх запровадження.
– Дійсно, буде дуже складно. Я можу відразу сказати: кожен наступний пакет санкцій даватиметься нам складніше, ніж попередній за нинішнього статус-кво. Безумовно, можуть відбутися якісь жахливі речі, не дай Бог, я не хочу, щоб вони відбувалися, які заженуть в кут політиків в усіх європейських країнах, і вони підтримають якісь нові супержорсткі санкції, – зазначив очільник МЗС.
Коментуючи наступний пакет санкцій, Кулеба нагадав, що зараз активно обговорюється обмеження цін на російський газ. Є й інші питання, де потрібно “закручувати гайки” щодо Москви.
Так, Київ наполягатиме на санкціях проти Росатому через ситуацію довкола Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС).
– Ми просуватимемо тезу президента Зеленського про те, що потрібно заводити під санкції Росатом, особливо після подій на Запорізькій АЕС, на якій присутні не лише російські військові, але і працівники Росатому, які, по суті, здійснюють злочинну діяльність. Є всі підстави застосувати санкції проти них, – пояснив Кулеба.
Він уточнив, що в Євросоюзі є країни, які виступають проти цього, і Київ буде з ними працювати.
Кулеба наголосив, що новий санкційний пакет Євросоюзу проти РФ потрібно запровадити швидше, ніж до кінця 2022 року.