Регулятивний капітал українських банків у червні зріс на 2,1 млрд грн — до 191,5 млрд грн. Це найбільше значення цього показника за понад 7 років. І хоча за рахунок активізації банківського кредитування показники адекватності регулятивного та основного капіталу банків у червні дещо знизилися (до 21,7% та 16,1% відповідно), проте продовжують понад як удвічі перевищувати мінімальний нормативний рівень (10% та 7% відповідно). Такі дані презентував у своєму фейсбуку голова Ради НБУ Богдан Данилишин.
Ліквідність банківського сектору (коррахунки банків та депозитні сертифікати НБУ) підвищилася до 219 млрд грн. Основний внесок в її зростання здійснили витрати з казначейського рахунку уряду, які компенсували збільшення готівкової гривні у позабанківському обігу.
Обсяг гривневих депозитів у банківській системі зріс у червні на понад 20 млрд грн, з яких 12,2 млрд грн — зростання залишків коштів на рахунках юридичних осіб, 13,4 млрд грн — фізичних осіб.
При цьому, зважаючи на низький рівень дохідності депозитів в іноземній валюті, їх привабливість знижується, що позначається на скороченні залишків валютних коштів на депозитних рахунках підприємств та населення в банках.
Зважаючи на значну ліквідність системи, банки утримуються від підвищення процентних ставок за депозитами. Водночас збільшення ресурсної бази банків не призводить до аналогічного за обсягами зростання кредитів у реальну економіку. Так, ставки за гривневими депозитами резидентів у червні залишалися на рівні травня, а у сегменті домашніх господарств — навіть знизилися. Натомість вартість нових гривневих кредитів як для підприємств, так і для населення зросла у червні на 0,1 в. п. та 0,5 в. п. відповідно.