Прикметною рисою розвитку тваринництва в Україні в останні десятиліття є ритмічне скорочення поголів’я великої рогатої худоби (ВРХ), що поглиблює галузевий перегин в сільськогосподарському виробництві. Негативна динаміка в поголів’ї ВРХ знаходить своє відображення й в обсягах експорту даної товарної групи.
Україна за сім місяців поточного року експортувала 32,4 тис. голів живої великої рогатої худоби (ВРХ), що на 29,7% менше, ніж за аналогічний період 2020 року.Так, за звітний період, експорт живої ВРХ у грошовому еквіваленті сягнув $17,2 млн, що на 24,2% менше, ніж за аналогічний період минулого року.За січень-липень 2021 року найбільше вітчизняної живої ВРХ купували Узбекистан ($4,2 млн), Ліван ($3,7 млн), Йорданія ($3,3 млн).
Перспективи нарощення поголів’я ВРХ напряму залежать від виваженості державної політики в напрямі підтримки суб’єктів малого та середнього аграрного бізнесу, оскільки великий аграрний бізнес, як правило, орієнтований на виробництво експортоорієнтованої рослинницької продукції. Виняток становлять підприємства, що спеціалізуються на птахівництві.
Економіст