Заяву про забезпечення засобом реабілітації в паперовій або електронній формі може подати особа, що потребує ДЗР або її законний представник
- Посилання скопійованоlink copied
Війна щодня збільшує кількість поранених військових та цивільних. Тож, незамінним допоміжним засобом пересування для них стає крісло колісне. Одні використовують його тимчасово, інші – все життя.
Втім, на жаль, пошуки крісла колісного для деяких людей досі перетворюється на справжній марафон. Хоча потребу в цьому засобі реабілітації сьогодні повністю покриває держава.
Так, завдяки змінам у законодавстві, кожна людина з інвалідністю сьогодні може отримати засіб реабілітації абсолютно безплатно, маючи можливість вибору потрібної моделі.
Для цього розширили перелік органів до яких можна подати заяву про отримання засобів реабілітації або виплату компенсацій.
Зокрема, до списку додали територіальні відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Таким чином, заяву у паперовій чи електронній формі відтепер можна подавати до:
- структурного підрозділу з питань соціального захисту районної адміністрації чи виконавчого органу місцевої ради;
- уповноваженої посадової особи з питань соціального захисту виконавчого органу місцевої ради;
- центру надання адміністративних послуг;
- через електронний кабінет особи з інвалідністю;
- територіального відділення Фонду.
Отримати можна: крісла-каталки, низькоактивні крісла колісні, середньоактивні крісла колісні, активні крісла колісні, багатофункціональні крісла колісні, крісла колісні з електроприводом, електроскутери, дорожні крісла колісні, повзуни, дошки для пересування (коляски малогабаритні), триколісні велосипеди. Видаються допоміжні засоби реабілітації на різну кількість років (від 3 до 10) в залежності від виду засобу для пересування.
Порядок надання крісел колісних, а також інших ДЗР, порядок отримання компенсації за самостійно придбані ДЗР визначається Постановою КМУ від 05 квітня 2012 року № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби, їх переліку (далі – Постанова КМУ № 321).
Порядок отримання ДЗР детально викладено на сайтах:
Мінсоцполітики України
Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю
Важливо, що заяву про забезпечення засобом реабілітації в паперовій або електронній формі може подати особа, що потребує ДЗР або її законний представник.