Дев'ять місяців тому уряд показував зовсім іншу програму, оскільки тоді на уряд тиснув фактор виборів. Але і тоді було зрозуміло, що прем'єр недієздатний і не може реформувати економіку, оскільки Яценюк підтримує олігархів. Всі речі, які реалізовані в програмі, стосуються тільки обмеження прав і можливостей середнього класу.
Наприклад, пропонується збільшити пенсійний вік до 65 років, зробити вибірковими виплати при народженні дитини, позбавити надбавок вчителів і викладачів, а також скасувати стипендії і заощадити близько 27 млрд гривень.
Слід очікувати, що програма уряду буде фікцією, тому що, коли мало відбутися попереднє представлення програми, Яценюк відмовився звітувати.
В основі програми діяльності уряду лежить коаліційна угода — те, що необхідно зробити в країні
Наш основний курс — це європейський курс… Наша остаточна мета — членство України в Європейському союзі. Але для досягнення цієї мети необхідно пройти серйозні випробування, провести радикальні зміни і фактично змінити Україну, зробити Україну європейською. Тоді ми отримаємо запрошення від наших європейських партнерів.
Програма Кабміну повинна базуватися на політичній декларації більшості, а це — коаліційна угода в 73 сторінки. І уряд має представити програму, яка розкриває основні положення. Замість цього ми отримали 13 сторінок і ніяких реальних зобов’язань для уряду.
Яценюк діє точно так само, як і попередній уряд. Коаліція повинна вимагати або відставки уряду, або змін в програму.
Опозиційний блок, депутатські групи «Воля народу» та «Економічний розвиток», а також Радикальна партія Ляшка заявляли, що не підтримають програму дій уряду. У «Самодопомоги» говорили, що не будуть голосувати за програму Кабміну в чинному вигляді.
Але тим не менш, стало відомо, що Рада прийняла програму Яценюка. «За» проголосувало 269 народних депутатів.