Люди, чиї будинки були повністю зруйнованими та не підлягали відбудові, отримали грошове відшкодування. Дехто з них вирішив не повертатися до Благодатівки та планує купувати житло в іншому місці, а дехто чекає на можливість повернутися додому.
Начальник СВА Максим Кожемяка каже, що з пошкодженими будинками силами партнерів впорались, а от відбудовувати зруйновані будинки складно і дорого – краще брати сертифікати. Це і швидше і вигідніше.
Найбільшою складністю, з якою стикаються люди, які претендують на відшкодування коштів за зруйноване житло – це відсутністю документів. Без документів отримати будь-яку допомогу неможливо.
«Хтось вважає, що це його будинок і цього достатньо. Хтось продав неофіційно 10-15-20 років тому і на цьому є великий ризик конфліктності», – розповідає начальник Калинівської СВА.
Загалом, мешканці Благодатівки, які наразі проживають в селі, задоволені результатами відновлення, що насправді є рідкістю, враховуючи доволі непросту ситуацію в деокупованих населених пунктах.
Мешканцям населених пунктів, які досі знаходяться під російськими обстрілами староста Наталія Муравчук радить триматися та чекати, адже пошкоджені будинки можна відбудувати, головне – не втратити віру.
“Хто в такій самій ситуації, як ми були. Там, де б’ють. Повернуть все, відбудують все. Головне – щоб не падали духом, бо це саме основне. Після звільнення будемо їхати на їхню сторону (мова йде про прибережні населені пункти області,- МОСТ) допомагати їм відбудовувати, як нам допомагали. Цілими сім’ями допомагали”
Дана публікація була підготовлена за підтримки Фонду “Партнерство задля стійкості України”. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО “Херсонська обласна агенція громадської журналістики МІСТ” і не обов’язково відображає позицію Фонду та/або його фінансових партнерів