Активний обвал гривні став несподіванкою для багатьох і промотивував покупців валюти та уповільнив продавців. Перші не можуть зрозуміти, чого очікувати надалі від гривні і віддадуть перевагу купувати валюту на побоюваннях її подальшого зростання. А другі, враховуючи зліт курсу — не будуть особливо поспішати з її продажем, сподіваючись продати максимально дорого.
Крім того, вчора ввечері відбувся Брифінг за підсумками засідання РНБО, що був покликаний заспокоїти як іноземних інвесторів, так і вітчизняних фінансистів. Але чи це вдалося? Практично все залежатиме від дії Національного банку: чи захоче він зупинити падіння гривні на якомусь конкретному рівні чи ні? Якщо НБУ продовжить інтервенції методом «вибору кращого курсу», це може не мати потрібного ефекту, і долар продовжить зростати, а гривня – падати.
Поведінка учасників торгів буде хаотичною, а виходи великих покупців і продавців кардинально змінюватимуть співвідношення попиту та пропозиції на ринку і курсовий тренд.
Аукціон Мінфіну з розміщення ОВДП 25 січня не надасть великої підтримки гривні. За такого розкладу з валютою і політикою — особливих обсягів розміщення не очікується.
Сама обстановка на валютному міжбанку залишиться нервозною, що позначатиметься і на поведінці готівкового ринку. Пройде певна гра «на підвищення», тому що власники обмінок мають бажання заробити на страхах громадян. Апетити фінансистів щодо котирувань продажу готівкового долара та євро будуть обмежені реальним платоспроможним попитом з боку населення на валюту та рівнем конкуренції у своєму регіоні.
Загалом, нового подальшого обвалу курсу не прогнозується, тому що вчорашня девальвація гривні призведе до певної корекції як поведінки покупців (не всі готові так дорого платити за валюту і будуть знімати частину заявок на купівлю), так і продавців (вони боятимуться здешевити і не поспішають пропонувати всі обсяги наявної валюти).