Хто постраждає найбільше?
- Посилання скопійованоlink copied
З кожним роком все більше людей поповнюють страшну статистику хворих на рак і тенденція буде лише зростати, якщо вірити останнім прогнозам Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Діагноз рак для більшості людей звучить як вирок, але при ранньому виявлені та правильному лікуванні недуг можна побороти.
Найголовніші чинники, які провокують захворювання — вживання тютюну, алкоголю та ожиріння і чинники, які не залежать від нас це — старіння та зростання численності населення.
Кількість захворювань на рак зростає з кожним роком, наприклад у 2012 році фіксували 14,1 мільйона нових випадків і 8,2 мільйона смертей у всьому світі, а вже у 2022 році виявили 20 мільйонів нових випадків і 9,7 мільйона смертей через десятиліття.
Згідно з ВООЗ, з такими темпами до 2050 року планується понад 35 мільйонів нових випадків онкології, що на 77% більше, ніж у 2022 році, а кількість смертей майже подвоїться з 2012 року до понад 18 мільйонів.
Найбільше випадків будуть фіксувати у країнах з низьким рівнем доходу.
«Ті, у кого найменше ресурсів для боротьби зі своїм тягарем раку, візьмуть на себе основний тягар », — йдеться в заяві ВООЗ.
Згідно з глобальною обсерваторією раку IARC, рак легенів є найбільш часто діагностованим раком у світі, на нього припадає 12,4% нових випадків і 18,7% смертей.
Рак молочної залози у жінок є другою за поширеністю формою, хоча на нього припадає 11,6% випадків, він є причиною менш як 7% смертей. Інші основні причини смерті включають рак печінки та шлунка.
Нерівність особливо помітна при раку молочної залози. Жінки в країнах з низьким рівнем доходу мають на 50% менше шансів діагностувати діагноз, ніж жінки в країнах з високим рівнем доходу.
Цифри показують, що у кожної 12 жінки в країнах з високим рівнем доходу протягом життя діагностують рак молочної залози, а кожна 71 жінка помре від нього. У бідніших країнах лише в одної з 27 жінок діагностується рак протягом життя, але одна з 48 помирає від цієї хвороби.
Попри те, що раку шийки матки цілком можна запобігти, він є восьмим за поширеністю раком у світі та дев’ятою за величиною причиною смерті від раку, що становить 661 044 нових випадків і 348 186 смертей. Це найпоширеніший рак у жінок у 25 країнах, багато з яких знаходяться в Африці.
У зв’язку з ростом смертельної хвороби, необхідно вжити швидких і рішучих заходів для запобігання захворюваності на рак, сюди входить: правильне харчування, спорт, вакцинації від онкогенних штамів ВПЛ, боротьба зі стресом, позбавлення від поганих звичок та уникнення паління.
Джерело