0
Військові інженери запропонували концепцію лазерної зброї нового типу, зі змінними магазинами, як в автомата, тільки замість куль в обоймах стоятимуть заряджені акумулятори.
Військові переконалися, що системи ППО нерентабельно використовувати проти дешевих дронів – щоб збити безпілотник вартістю $2000, доводиться випускати ракету вартістю сотні тисяч доларів. З цієї причини військові інженери розробляють лазерну зброю, експлуатація якої коштує набагато дешевше. До того ж лазерна установка може вести вогонь безперервно, маючи достатній запас електрики.
Однак сучасні високоенергетичні лазери мають низку проблем, що перешкоджають їх використанню. І одна з них – постійний доступ до потужного джерела електроенергії. Безперервна стрілянина лазерними променями генерує багато енергії та тепла, що потребує громіздких систем охолодження.
Військові інженери запропонували ідею: лазерна зброя, оснащена своєрідним аналогом «магазину», проте замість куль в обоймах заряджені акумулятори. Коли заряд одного магазину закінчується, його можна швидко замінити іншим. Ці «магазини» обмежать кількість пострілів, проте така зброя не потребує великої системи охолодження та позбавить прихильності до одного великого та громіздкого джерела електроенергії.
За задумом інженерів, один магазин зможе живити лазерну установку потужністю 20 кВт і працювати на довжині хвилі 1 мікрон. Оскільки він охолоджуватиметься повітрям, а не водою, вага лазера становитиме не більше 9 кг. Це не надто потужна система, порівняно з лазерами, потужність яких варіюється від 50 до 300 кВт. Однак військовим потрібна і компактна лазерна зброя, щоб збивати невеликі дрони.
«Сучасна високоенергетична лазерна зброя працює в обмеженому циклі. Його можна запускати протягом обмеженого періоду часу, потім система проводить деякий час в автономному режимі, поки акумулятори перезаряджаються і система остигає. Якщо цей проєкт виявиться успішним, він може докорінно змінити застосування лазерних установок та дозволить інтегрувати їх на мобільні платформи», — сказав Іен Бойд, директор Центру ініціатив національної безпеки при Університеті Колорадо. Джерело