Зниження рівня Дніпра й осушення Каховського водосховища, яке сталося внаслідок умисного підриву Каховської гідроелектричної станції російськими військами, стали основною темою, яку депутати розглянули під час засідання постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування.
У засіданні взяли участь депутати обласної ради Ігор Чумаченко – голова комісії, члени постійної комісії Олександр Білий, Олексій Кравчун (онлайн), Валерія Матвієнко(онлайн), а також Вячеслав Колесников та Дмитро Майстро. До обговорення наслідків та можливих шляхів подолання екологічної катастрофи, спричиненої осушенням Каховського водосховища, були залучені також науковці, фахівці екологічних служб, керівництво Національного заповідника «Хортиця».
Учасники засідання зазначили, що наслідки підриву Каховської ГЕС для екосистеми Запорізької області доведеться долати не один рік. Вже зараз можна говорити про знищення унікальної екосистеми Національного природного парку «Великий Луг», плавневої зони Дніпра та о.Хортиця, у зоні ризику залишаються три громади Запорізької області, які залишилися без водопостачання, зупинено водопостачання до систем зрошення полів у Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях. Зникнення води може призвести до загибелі риби, рідкісних тварин та біоресурсів. Натомість на підтоплених територіях є ризик активізації збудників інфекції, забруднення води й погіршення екологічної ситуації, — зауважили фахівці.
Члени постійної комісії також розглянули звернення від низки садових товариств, які знаходяться в межах території Солов’їного гаю та села Біленьке Запорізького району й так само потерпають від нестачі води, як і місцеві сільгосппідприємства.
У підсумку присутні запропонували сформувати звернення до обласної військової адміністрації щодо вжиття заходів з подолання наслідків екологічної катастрофи на території області, посилення моніторингового контролю за ситуацією та залучення науковців до прогнозування можливих механізмів подолання негативних факторів, спричинених аварією. Своєю чергою від постійної комісії буде сформовано низку звернень до різних профільних служб обласного та державного рівня. Питання екологічної складової підриву ГЕС для Запорізького регіону депутати обласної ради залишать на постійному контролі.
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради