У Мінфіні запевняють, що дефолту і секвестру державного бюджету в Україні не буде.
Причиною для пояснень з цього приводу став низький рівень надходжень від податкових і митних зборів у період п'яти місяців цього року. Тим не менш, в Міністерстві фінансів стверджують, що ні дефолту, ні секвестру (скорочення видаткової частини бюджету) державних коштів не варто очікувати.
Високий курс гривні, скорочення виробництва тютюну, звільнення від сплати ПДВ імпорту сонячних батарей і "недотягування" обсягів імпорту до запланованого рівня за п'ять місяців року — це все вплинуло на зниження фінансових потоків держбюджету. Але у відомстві дані явища називають тимчасовими, інформує Ukr.Media.
"На початку 2019 року постійний аналіз ліквідності дозволив оперативно реагувати на виклики, пов'язані зі стабільністю єдиного казначейського рахунку та поточною ліквідністю, зокрема замістити невиконання надходжень від приватизації і частково зовнішні запозичення внутрішніми запозиченнями", — повідомляють на сайті Міністерства.
У Мін'юсті заспокоюють: після деякого зниження виробництва тютюну сьогодні спостерігається його зростання. Це позитивно вплине на надходження коштів від акцизів. Також ситуацію з державними фінансами виправить податок на прибуток, надходження від якого зростають у зв'язку з поліпшенням фінансової "погоди" на підприємствах.
До того ж, як зазначають у відомстві, перевиконали план надходжень від податків на доходи фізосіб. У результаті, Нацбанк зміг перерахувати до державної скарбниці майже 65 мільйонів гривень, що перевищило попередній прогноз на 17,3 млн грн.