Вкладники скаржаться, що з такими процентними ставками по депозитах не дивно що народ почав їх забирати з банків. Питання, не у відсотках, а в від’ємних ставках по відношенню до інфляції.
Зокрема, у травні гривневий еквівалент коштів фізичних осіб в банках зменшився на 8,7 млрд — до 691,4 млрд грн. Це випливає зі звітності НБУ.
За травень офіційний курс гривні до долара США зміцнився на 28 копійок, або 1%. Настільки ж автоматично схуд гривневий еквівалент валютних вкладів. З огляду на те, що їх приблизно половина, курсовий вплив на депозитний портфель в цілому склад близько мінус 0,5%, або 3,5 млрд грн.
Виходить, мав місце реальний відтік в сумі близько 5 млрд грн.
В мінусах опинилася більшість банків. Найбільші (мільярдні) втрати понесли лідери ринку — Приват і Ощад. Універсал Банк (monobank) і Альфа відбулися невеликими втратами. Цілком можливо, що лише номінальними, пов’язаними зі зміцненням гривні.
Раніше, у квітні кошти фізичних осіб в банках збільшилися на 12,2 млрд перевищивши 700 млрд грн.
У 1 кварталі 2021 р фізособи збільшили банківські заощадження майже на 0,9% (або 6 млрд) — до майже 688 млрд грн. При цьому в березні спостерігався відтік у розмірі 2,4 млрд грн.
Лідером за притоком став Універсал Банк (monobank), за відтоком — Приватбанк.