Юлія Соколова, редакторка стрічки Фото: Depositphotos
На Банковій розглянуть можливість особистої присутності президента України Володимира Зеленського на саміті Великої двадцятки (G20), який відбудеться восени цього року в Індонезії.
Можливу поїздку українського лідера на захід прокоментував в одному з інтерв’ю радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
Він зазначив, що формат участі Зеленського в саміті (поїздка або відеозвернення) буде вирішуватися вже ближче до його проведення.
Зараз дивляться
Подоляк нагадав про позицію глави держави залишатися на території України під час повномасштабної війни. Тим більше, що онлайн-формати дозволяють брати участь у будь-яких самітах.
Водночас якщо кремлівський диктатор Володимир Путін таки наважиться прилетіти на саміт G20, на Банковій розглядатимуть необхідність особистої присутності й президента України. Як пояснив Подоляк, щоб відстоювати українські позиції.
– Якщо (на саміті, – Ред.) буде присутній Путін, то безумовно, треба буде думати про необхідність нашої присутності. Тому що присутність Путіна будь-де, на будь-якому саміті опосередковано означає, що організатори саміту легітимізують позицію Росії, яка напала на суверенну державу. Ви ніби даєте таким чином знати всім іншим: дивіться, ми вважаємо, що Росія мала право прийти і вбити українських дітей. Треба так до цього ставитися, – зазначив Подоляк.
Він додав, що якби Росія отримала юридичний статус країни-спонсора тероризму або країни-терориста, це суттєво б обмежило її можливості для участі в будь-яких самітах чи переговорах.
Як відомо, президента України Володимира Зеленського запросили взяти участь у саміті Великої двадцятки (G20) на індонезійському Балі в листопаді.
Запрошення отримав і Путін. Згодом з’явилася інформація, що президент Індонезії Джоко Відодо виключив безпосередню присутність російського диктатора: він зможе приєднатися лише через відеозв’язок.
У липні зустріч міністрів G20 на Балі відвідав міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, проте залишив її достроково. Це сталося після того, як лідери інших держав влаштували Лаврову бойкот та відмовилися з ним фотографуватися. Присутність Лаврова на зустрічі G20 розглядалася як перевірка можливої участі Путіна у саміті 15-16 листопада.