Коронавірус передається здебільшого через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови.
Фото: mamovediya.com.ua
Якщо раніше основним шляхом передачі коронавірусу вважали лише повітряно-крапельний, через дихальні шляхи і слизові оболонки, то на сьогодні доведено ще один шлях – через шлунково-кишковий тракт. Тому більшість пацієнтів з штамом «Дельта» мають кишкові розлади – нудоту, зниження апетиту, болі в кишківнику. Проте через воду у басейні чи водоймі коронавірус передатися не може. Про це у коментарі Тvoemisto.tv розповіла головна епідеміологиня Львівщини, керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко-Тімко.
Читайте також: Нова хвиля небезпечного штаму Сovid-19 може накрити Львівщину уже за кілька тижнів
«Штам коронавірусу «Дельта» проявляється розладами кишково-шлункового тракту, але передатися через воду та водойми не може. Через воду здатні передаватися лише гострі кишкові інфекції, гепатит А», – каже Наталія Тімко-Іванченко.
За її словами, до гострих кишкових інфекцій, факторами передачі яких є вода, відносяться, насамперед, ротавірусний гастроентероколіт, дизентерія, черевний тиф, холера, сальмонельоз, вірусний гепатит А, лептоспіроз та інші інфекції.
Коронавірус передається здебільшого через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота під час кашлю, чхання або розмови. Тому, навіть якщо під час купання в річці чи морі хвора людина чхне й краплини потраплять у воду, це не буде загрожувати іншим, адже вірус розчиниться у воді та його концентрація буде мінімальною.
Читайте також: Потужна версія Сovid-19. Чим небезпечний штам коронавірусу «Дельта»
Але якщо ви плаваєте чи лежите на пляжі, а людина поруч з вами кашляє, є ймовірність того, що можна вдихнути ці краплі і, відповідно, інфікуватися.
Відтак, за словами епідеміологині, захиститися від коронавірусу допоможе дистанціювання, регулярне миття рук з милом або оброблення їх антисептиком із вмістом спирту, дотримання правил респіраторної гігієни.
Нагадаємо, до початку чергової хвилі Covid-19, яка за прогнозами медиків може розпочатися вже наприкінці літа – початку осені, в Україні загалом і на Львівщині зокрема хочуть встигнути вакцинувати якомога більше людей. Та щоб хвороба не розповсюджувалась, потрібен колективний імунітет. Його вдасться досягти лише за умови щеплення 70% населення. Чи вдасться це зробити, досліджувало