Курс гривні буде стабільний завдяки тому, що Україна здійснить погашення рекордного розміру зовнішніх боргів у вересні за рахунок залучення нового фінансування від МВФ та ринків капіталу.
Зокрема, Міжнародний валютний фонд очікує на рішення ради керуючих Фонду щодо перерахування спеціальних прав запозичень (SDR) для України до 2 серпня, зазначив на монетарному брифінгу голова Нацбанку Кирило Шевченко.
Очільник центробанку підкреслив, що вже є рішення Ради виконавчих директорів МВФ щодо виділення Україні SDR у можливій сумі $2,73 млрд відповідно до квоти України, проте за алгоритмом ухвалення рішення у Фонді має ще відбутися голосування Ради керуючих Фонда.
Щодо спрямування цих коштів, Шевченко зазначив, що наразі Нацбанк виконує функції банку-депозитарію. І тільки після зарахування цих коштів центробанк готовий долучитися до дискусії з Міністерством фінансів про майбутній розподіл їх між бюджетом і золотовалютними резервами регулятора.
Як підкреслив Шевченко, основним припущенням, яке правління Національного банку бере до уваги, залишається подовження співпраці з МВФ. «Ми очікуємо на прогрес у перемовинах України з МВФ. Тривале гальмування у виконанні угоди про співпрацю з МВФ створює ризики для фінансування дефіциту державного бюджету, передусім у наступні роки. Це також може призвести до погіршення інфляційних та курсових очікувань, що змусить центробанк проводити жорсткішу монетарну політику. Натомість виконання програми співпраці з МВФ дасть змогу залучити передбачений обсяг офіційного фінансування та здешевити інші залучення на зовнішньому та внутрішньому ринках. Це, в свою чергу, підвищить спроможність України утримувати міжнародні резерви на рівні $29−31 млрд у 2021−2023 роках», — зауважив очільник центробанку.
Крім того, Україна проводить дорозміщення єврооблігацій з погашенням у 2029 році на $500 млн, пише Liga.net з посиланням на джерела у фінансових колах.
За інформацією співрозмовників, організатори угод — BNP Paribas та Goldman Sachs. Орієнтовна дохідність додаткового розміщення — 6,625%.
Загалом, НБУ та Уряд консолідують більше 3 млрд доларів, котрі необхідні для погашення зовнішніх боргів у 3 та 4-му кварталах, що не створить значного навантаження на валютний ринок та курс гривні.