17.02.2024 14:21
У вівторок, 20 лютого, маємо останній день строку, який Закон №3200 відвів для обов’язкової реєстрації усіма юридичними особами електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі (ЄСІТС). Про це повідомляє ЛігаЗакон, пише agronews.ua.
Нагадаємо, що цей Закон доповнив Господарський процесуальний кодекс України, Цивільний процесуальний кодекс України та Кодекс адміністративного судочинства України положеннями, якими установив обов’язок реєстрації електронного кабінету в ЄСІТС для всіх юридичних осіб, зокрема і приватної форми власності.
Унаслідок цього, в разі звернення до суду особою, яка зобов’язана зареєструвати електронний кабінет, але не виконала свого обов’язку, документи такої особи суд залишає без руху або повертає, не приймаючи до розгляду (залежно від виду процесуального документа). Натомість передбачено можливість для сторони направляти документи через ЄСІТС іншим учасникам справи, у разі наявності в них електронного кабінету та інші.
Обов’язкова наявність електронного кабінету в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі вже діяла з 18 жовтня 2023 року для адвокатів, нотаріусів, державних та приватних виконавців, арбітражних керуючих, судових експертів, органів державної влади та інших державних органів, органів місцевого самоврядування.
Особі, яка зареєструвала електронний кабінет, суд вручає будь-які документи у справах, в яких така особа бере участь, виключно в електронній формі шляхом направлення таких документів до електронного кабінету такої особи.
Таким чином, з 21 лютого 2024 року у разі відсутності реєстрації підприємства чи іншої юрособи в електронному суді реальні суди зможуть застосовувати негативні процесуальні наслідки у вигляді залишення процесуального документа без руху, без розгляду або його повернення. При цьому негативні наслідки відсутності реєстрації особи в ЄСІТС застосовуються судом навіть у тих випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Наразі ФОПи реєструються в ЄСІТС добровільно.