Українцям не варто очікувати стрімкого зростання цін на овочі в осінній період, як це було минулого року. Річ у тому, що аграрії у західних, центральних та північних регіонів України почали системно вирощувати овочі.
Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.
“Овочів цього року ми виростили в достатній кількості. Інше питання чи зможемо ми їх зберегти, бо інфраструктури для зберігання врожаю до весни не вистачає і вона не може з’явитися дуже швидко. Тому сезонні коливання цін на овочі все ж можуть бути”, – розповів заступник міністра агрополітики.
Тарас Висоцький зауважив, що попри війну наразі вкладаються великі інвестиції в переробну галузь. Декілька десятків заводів у межах цього року вже запустилися, або перебувають на етапі запуску.
Раніше повідомлялось, що споживчі ціни в Україні знижуються другий місяць поспіль. У серпні 2023 року, порівняно з липнем, ціни впали на 1,4%. Річна інфляція (до серпня минулого року) сповільнилася до 8,6%. Це мінімальне значення із квітня 2021 року.
За 2022 рік в Україні найбільше подорожчали овочі, яйця, крупи, риба та сало, за 2021 рік – овочі, соняшникова олія та цукор, за 2020 рік – цукор, гречана крупа, яйця, соняшникова олія.