У Кропивницькому Громадська організація “Мобільна волонтерська група” звернулася на початку року до міської ради за підтримкою у виділенні приміщення для проведення своєї діяльності. Довго чекати не довелось, і вже навесні відповідне рішення підтримав депутатський корпус на сесії міської ради.
Приміщення з двох кімнат виділили у мікрорайоні Шкільному, а вже за місяць волонтерська команда разом зі своїми помічниками — ветеранами АТО та учасниками російсько-української війни разом із сім'ями навели тут лад.
01 вересня, волонтерський хаб “Мобільної волонтерської групи” відвідав секретар міської ради Олег Колюка. Він поспілкувався із очільницею громадської організації Наталією Салімовою та її інструкторами.
— Ми з 2014 року працюємо, завжди хотіли окреме приміщення, але не зверталися, бо розуміли, що всім потрібна допомога і не хотіли зловживати допомогою від влади. Але ми дуже раді, і дуже вдячні, що нас одразу ж підтримали. В принципі в цьому приміщенні можна було б нічого й не робити, але ми працюємо з ветеранами, до них особливе ставлення в суспільстві, плюс психологічні аспекти… Ми враховували побажання хлопців, яким би вони хотіли бачити цей простір — світлим, просторим, не обтяженим деталями, — ділиться Наталя Салімова.
Вона також розповіла про специфіку роботи “Мобільної волонтерської групи”, що спеціалізується на реабілітації та реінтеграції ветеранів засобами туризму та спорту, тісно співпрацюючи із закордонними ветеранськими організаціями. Працюють не лише із військовими а й із внутрішньо переміщеними особами, адже часто закордонні донори віддають перевагу у виділенні коштів на підтримку цивільних людей, постраждалих від війни. Кількаденні походи в гори, сплави на каяках, велосипедні прогулянки містом — ці та інші активності пропонують волонтери ветеранам та ВПО — усе необхідне спорядження для цього в організації є.
Наразі вони також розробляють тренінг із кризових комунікацій з ветеранами для сімей загиблих захисників — адже відповідний суспільний запит є і досить поширений. В планах щодо цього приміщення — поміняти вікна і оновити санвузол, а в більш глобальних — працювати над створенням повноцінного реабілітаційного центру, де були б такі специфічні послуги, як сольова кімната, до прикладу.
Олег Колюка звернув увагу, що коридор до волонтерського хабу також потребує ремонту: у розмові із Наталією Салімовою він зазначив, що міська влада сприятиме вирішенню і цього питання. Секретар міської ради передав волонтерам символічний подарунок — синьо-жовтий стяг — найцінніший символ у роботі та й в житті кожного українця.
Своєю чергою Наталія Салімова закликала й інші ветеранські організації, проводити свої заходи у цьому приміщенні. Звертатися можна за адресою: м. Кропивницький, вулиця Куроп'ятникова, 25, або за номером телефону 0951329799.
Джерело: Кропивницька міська рада