Наразі існує щонайменше два варіанти отримання коштів для створення власного бізнесу учасниками бойових дій.
Перший варіант – це загальна процедура отримання особою мікрогранту. Таке право мають і учасники бойових дій.
При цьому якщо отримувач претендує на суму коштів, що не перевищує 150 тисяч гривень, то ним має бути створено одне робоче місце. Не менше двох робочих місць має бути створено, якщо сума мікрогранту перевищує цю суму, але не є більшою 250 тисяч гривень.
Другий варіант – це отримання спеціального гранту на створення власного бізнесу учасником бойових дій або особою з інвалідністю внаслідок війни.
Розмір гранту, як і мікрогранту, не має перевищувати 250 тис. грн. Але його отримувач зобов’язаний працевлаштувати одного найманого працівника.
Процедурні питання надання гранту визначені Порядком надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їхніх сімей.
Якщо учасник бойових дій уже зареєстрований як фізична особа-підприємець та строк такої реєстрації становить не менше 36 місяців, він має право на отримання гранту на суму, що не перевищує 1 млн грн. Водночас він зобов’язаний працевлаштувати 4-х найманих працівників, з них не менше 2-х осіб мають бути учасниками бойових дій або особами з інвалідністю внаслідок війни.
Також зазначаємо, що члени сім’ї учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни мають право на отримання гранту на суму 500 тис. грн. При цьому вони зобов’язані працевлаштувати 2-х найманих працівників.
Необхідно також зауважити, що надання грантів на суми 500 тис. грн та 1 млн грн здійснюється за умови співфінансування отримувачем витрат у розмірі не менше 30% вартості проєкту за рахунок власних або кредитних коштів.
Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном +38 (093) 478 70 81
Кіровоградський обласний центр зайнятості