Мешканці Кам’янського району, представляючись волонтерами міжнародних організацій та пропонуючи допомогу ЗСУ в іноземній валюті, ошукали понад 100 людей на всій території України. Шахраї отримували доступ до онлайн-банкінгу потерпілих та переводили гроші на свої рахунки. Деталі повідомила пресслужба Дніпропетровської обласної прокуратури.
За даними слідства, усі учасники злочинної групи – жителі Кам’янського району. Вони знаходили у соцмережах інформацію про збір коштів на допомогу та лікування військовослужбовців ЗСУ. У месенджері представлялися волонтерами міжнародних організацій та пропонували фінансову допомогу в іноземній валюті. Під виглядом конвертування грошових коштів вони отримували доступ до онлайн-банкінгу потерпілих та привласнювали гроші шляхом переведення їх на підконтрольні рахунки.
Встановлено, що псевдоволонтери ошукали майже 100 громадян на всій території України. Щомісячно така незаконна діяльність приносила їм понад 1 млн грн.
Правоохоронці провели санкціоновані обшуки за місцями проживання фігурантів та вилучили мобільні телефони, 300 сім-карток операторів зв’язку, комп’ютери, ноутбуки, електронні накопичувачі інформації, банківські картки, чорнові записи, грошові кошти у різній валюті на загальну суму 800 тис. грн.
За процесуального керівництва Кам’янської окружної прокуратури викрито та повідомлено про підозру чотирьом учасникам групи, які займалися заволодінням грошових коштів громадян України шляхом обману.
Їм інкриміновані крадіжка, шахрайство та несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем (ч. 4 ст. 185, ч. 3 ст. 190, ч. 2 ст. 361 КК України).
За клопотанням прокуратури одному із підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, щодо інших вирішується питання про обрання.
Заходи з викриття проводилися прокурорами спільно з працівниками Кам’янського районного управління поліції ГУНП області та Управління протидії кіберзлочинам у Дніпропетровській області.