В Україні набув чинності закон, що стосується компенсації за повністю зруйноване житло. Подані через «Дію» заявки наразі проходять перевірку на рівні місцевої влади.
Також в Україні працює програма «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене майно. До органів місцевого самоврядування надійшло понад 12 тисяч заявок, і комісії починають їх опрацьовувати. Про це розповіла народна депутатка, голова парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.
-Що стосується компенсації за повністю зруйноване житло, то уряд ухвалив постанову про створення органами місцевої влади спеціальних комісій, які будуть займатися питаннями зруйнованого житла. Саме на ці комісії покладається важлива роль з перевірки всіх правоустановлюючих документів, верифікації інформаційних повідомлень, поданих українцями. Уся ця інформація буде внесена до Реєстру пошкодженого і зруйнованого майна, після чого буде виготовлений житловий сертифікат. Потім людина зможе його обміняти на квадратні метри в будь-якому населеному пункті за власним бажанням», — пояснила парламентарій.
Вона додала, що житло можна буде обрати як на первинному, так і на вторинному ринку. Також люди за бажанням зможуть зробити інвестицію в об’єкт будівництва, що не введений в експлуатацію. В Законі також передбачені певні категорії людей (сім’ї військовослужбовців, багатодітні сім’ї, особи з інвалідністю), які будуть автоматично просуватися вгору в черзі для отримання компенсації.
Також продовжується робота за програмою «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене майно. Перший етап програми стосується компенсації невеликих пошкоджень — до 200 тисяч гривень. Згодом окремий вид компенсації буде передбачений тим особам, які вже власним коштом відремонтували пошкоджене чи знищене житло.
Джерело: прес-служба Верховної ради України
Відділ комунікацій Запорізької обласної ради