Держава поновила програму «Рука допомоги». Вона для безробітних з малозабезпечених родин. Передбачає надання фінансової допомоги. Це понад 100 тис. грн на розвиток або започаткування власної справи. Як долучитися і чи потрібно повертати кошти, розповіли у Дніпропетровській обласній військовій адміністрації.
З повномасштабною війною програму «Рука допомоги» призупинили. Та вже з березня цього року вона працює. Долучитися можуть члени малозабезпечених родин. Ті з них, хто зареєстрований у Центрі зайнятості як безробітний.
«Якщо сукупний дохід родини менший за прожитковий мінімум, то вона є малозабезпеченою. Єдиної цифри немає, адже враховується склад сім’ї та наявність дітей. Зазвичай вони знаходяться на обліку в органах соцзахисту», – зазначила директорка департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОВА Олена Кришень.
Отримати представник такої родини може понад 100 тис. грн. Кошти – на придбання обладнання та матеріалів, які необхідні для бізнесу. На повернення запозиченого – три роки. Розраховуватися можна частинами або ж одним платежем.
«З суми до повернення віднімаються податки та збори, які сплачує людина до бюджету. Якщо відрахування перевищать розмір допомоги, повертати нічого не потрібно. Таке ж правило для учасників програми, які візьмуть на роботу бодай двох людей. А саме безробітних з малозабезпечених родин», – пояснила заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко.
Для отримання допомоги необхідно звернутися до найближчого центру зайнятості. Написати заяву, надати довідку про несудимість та бізнес-план. А ще – витяг з реєстру про відсутність обтяжень рухомого та нерухомого майна. Рішення про надання безвідсоткової позики приймає спеціальна комісія. Про нього вона повідомить людину письмово.