Не зважаючи на ризики, пов’язані із замінуванням територій, аграрії Станіславської громади готуються до посівної кампанії. Загальна площа земель, які планують засіяти місцеві фермери складає близько 1000 гектарів, тоді як до війни тут обробляли понад 17000 гектарів.
Як розповів Станіславський сільський голова Іван Самойленко, наразі до громади повернулася третина фермерів, частина з яких займається розчищенням посівних площ. Зокрема, у Станіславі до весняної посівної готуються два фермерські господарства, які обстежили майже 500 гектарів земель вздовж берегової лінії. Виявлені вибухонебезпечні предмети аграрії позначають спеціальними мітками, щоб потім залучити до їх знешкодження вибухотехніків.
У Широкій Балці розчищено близько 200 гектарів земель сільськогосподарського призначення. Це угіддя, які обробляють три місцеві фермерські господарства.
У Софіївці, де більшу частину площ займають сади та виноградники, наразі за насадженням ніхто не доглядає. Господарі планують взятися до роботи навесні.
За словами сільського голови, найбільш складна ситуація сьогодні склалася в Олександрівці, поля довкола якої всіяні вибухонебезпечними предметами. Такі наслідки мали активні бойові дії, що тривали тут протягом усього періоду окупації. До повного розмінування територій місцеві фермери не вийдуть у поле. Проте, коли дійде черга до земель сільськогосподарського призначення, наразі сказати важко. В першу чергу на Херсонщині розміновують об’єкти критичної інфраструктури.
Як розповідає голова фермерського господарства «Діана» Василь Ференц зі Станіславу, землеробство на Херсонщині завжди було ризикованим через посушливий клімат та відсутність зрошення. Сьогодні ці ризики стали ще більшими.
«Наразі ми знайшли спеціалістів, які допомагають нам обстежувати поля. Розуміємо, що це доволі ризиковано, але сільське господарство – основна галузь виробництва в нашій громаді. Людям потрібна робота, а власникам паїв – орендна плата. Крім того, ніхто не відміняв кредитних зобов’язань перед банками, хоч борги і реструктурували», – говорить фермер.
На деокупованій частині Херсонщини 600 тисяч гектарів території залишаються замінованими, повідомив 20 січня в ефірі телемарафону керівник пресофісу Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков. За його словами, в першу чергу розміновують логістичні шляхи, потім перейдуть до агросектору. Толоконніков наголосив, що сільгоспвиробникам не варто звертатись за послугами з розмінування до компаній, які не мають ліцензії, оскільки це не гарантує безпеку. Речник повідомив, що ОВА співпрацює з міжнародними організаціями з надання спецтехніки для розмінування Херсонської області.
Білозерка.info