Марта Бондаренко, редакторка стрічки Ігор Рейтерович, Політолог, політичний консультант
День Соборності до початку повномасштабного вторгнення Росії українці трохи недооцінювали й зазвичай сприймали як ще одне із багатьох свят.
Проте на фоні війни ідея єдності усіх українських земель, людей, які на них проживають, набула дуже важливого значення. І в майбутньому День Соборності ми, українці, будемо сприймати на рівні із Днем Незалежності.
Таку думку в коментарі Фактам ICTV висловив політолог Ігор Рейтерович.
Зараз дивляться
За його словами, якщо у 1919 році ми не змогли вберегти соборність, то тепер у 2022-2023 роках вимушені її виборювати. Виявляється, що навіть у XXI столітті такі цінності, як свобода, єдність, демократія, треба боронити зі зброєю в руках.
Єдність українців збережеться
За рік війни відбулася значна трансформація цього свята. Певна переоцінка Дня Соборності почалася навіть перед початком повномасштабного вторгнення, бо про нього ми ще не знали, але вже мали певні передчуття.
На думку Ігоря Рейтеровича, єдність українців, як територіально, так і духовно, збережеться і після завершення війни. Найважливішою є саме духовна єдність, бо території нічого не варті без людей, які на них живуть.
– Люди під час війни об’єдналися кожен на своєму фронті. Якщо буде єдність народу, буде і єдність територій, – наголосив Ігор Рейтерович.
Щодо людей, які живуть на підконтрольній Україні території, і тих, хто з 2014 року під окупацією, політолог Ігор Рейтерович абсолютно впевнений, що їх об’єднання неодмінно буде.