Проект запланований з метою скорочення витрат на держдопомогу.
В Україні до 30% субсидиантов можуть отримувати свої субсидії незаконно, оскільки їх реальні доходи не співпадають із задекларованими. У зв'язку з цим у Міністерстві соціальної політики вирішили повністю забрати право на субсидію у громадян, які мають статус безробітних, але при цьому працюють неофіційно або працюють закордоном, отримуючи високий дохід і маючи при цьому всі можливості для оплати комунальних послуг без шкоди для сімейного бюджету, інформує Ukr.Media.
Про це розповів експерт з питань комунальних послуг Андрій Нікончук з посиланням на урядовий проект.
На його думку, такі заходи дозволять зберегти до 10 мільярдів гривень з бюджету, які витрачаються на державну допомогу населенню.
«Коли інспектори отримають право контролю онлайн за реальними доходами і фактичним проживанням субсидіантів, які можуть в Україні вважатися безробітними і претендувати на державну допомогу, а працювати закордоном, це на кілька мільярдів зменшить виплати», — сказав експерт по субсидіях і компослуги Андрій Нікончук.
Також він пояснив причини, по яким раніше Міністерство соцполітики відмовилася від перевірок субсидіантів за місцем фактичного проживання. За його словами, такий моніторинг міг призвести до сплеску корупції в соціальній сфері.
«Це гроші платників податків, тому потрібна прозорість. При поквартирних перевірках субсидіантів моніторинг недостатній, так як є трудомістким і є корупційна складова», — зазначив він.
18 лютого у Верховній Раді України зареєстрували проект «Про верифікацію та моніторингу соціальних виплат».
Згідно з документом, уповноваженим урядом інспекторам дозволяється перевіряти, чи законно той чи інший громадянин отримує свою пенсію, пільгу, субсидію чи соціальну виплату.
Також в документі зазначається, що в Україні буде створено Єдиний соціальний реєстр одержувачів допомоги від держави, де кожному буде присвоєно унікальний номер.
Відзначається також, що в список одержувачів соцдопомоги від держави внесуть студентів, які отримують стипендії. Їх також будуть перевіряти і включати до реєстру з подальшим присвоєнням номера.