Україна в останні роки продовжувала нарощувати експорт зернових. Тому ціни на глобальному ринку пшениці є вагомим чинником підвищення капіталізації українського аграрного сектора.
Експортні ціни на чорноморську пшеницю знизилися до 3-місячного мінімуму на тлі низького попиту. Проте залишаються вищими, ніж на пшеницю з Аргентини, ЄС та США.
Ціни пропозицій на чорноморську продовольчу пшеницю з поставкою у березні – квітні за тиждень впали на 10-15 $/т до 320-325 $/т.
Закупівельні ціни на продовольчу пшеницю в Україні за цей час впали на 18 $/т до 288-294 $/т, на фуражну пшеницю – на 22 $/т до 268-274 $/т.
У 2021/22 маркетинговому році Україна експортувала 17,1 млн т пшениці, що на 30,4% випереджає торішні темпи та складає 75% від узгоджених Меморандумом про експорт (23,5 млн т).
Український аграрний сектор в основному зорієнтований на вирощування експортоорієнтованих сільськогосподарських культур, в першу чергу пшениці. Високий попит на продовольчу пшеницю на світовому ринку стимулює вітчизняних товаровиробників до максимізації експорту, що вже призвело до дефіциту борошна вітчизняного виробництва.
Економіст