Вартість електроенергії для енергомісткої української економіки виступає одним з основних факторів її конкурентоспроможності. Непрозорість функціонування національного ринку електроенергії вже неодноразово призводила до штучного завищення тарифів.
З 1 січня 2022 року для населення продовжить функціонувати чинний тариф на електроенергію, який залежатиме від кількості спожитих кіловат-годин. Проте вже навесні він може зрости. З 1 жовтня 2021 року по 30 квітня 2022 року в Україні тариф на електроенергію для населення залежатиме від обсягу спожитих кіловат-годин. Схема розрахунку залишається старою:
— сім’ї, які споживають менше ніж 250 кіловат-годин на місяць, платитимуть за тарифом 1,44 гривні за кіловат-годину;
— ті, хто споживає понад 250 кіловат-годин – 1,68 гривні.
Згідно з консенсус-прогнозом Мінекономіки, тариф на електроенергію в 2022 році може зрости на 17,5%. Однак Міністерство зазначає, що це лише середні значення припущень експертів. Більше того, ключовий пріоритет уряду – стримати зростання цін на житлово-комунальні послуги для населення, вважають у Мінекономіки.
В інфляційному звіті за жовтень НБУ зазначив, що тарифи на електроенергію будуть підвищуватися значними темпами.
Зазначимо, що в Україні в останні роки спостерігаються подвійні стандарти в державній енергетичній політиці, що призводить до лобіювання інтересів окремих енергетичних операторів на найвищому владному рівні. Це і є однією з основних причин подорожчання електроенергії.
Економіст