В результаті націоналізації Приватбанку сім'я Суркісів втратила понад 248,6 млн доларів і 574 тисяч євро в кіпрській філії банку, як юридичні особи, а також більш ніж 1,04 млрд гривень в Україні – як фізичні особи
Про це, посилаючись на джерела, пише у своїй статті Юлія Самаєва, передає Ukr.Media.
Автор зазначає, що рішення суду за позовом проти Суркісів НБУ, прийняте на користь позивачів, зобов'яже державу виплачувати ці кошти.
“Суть всіх спорів зводиться до одного — неправомірності рішення №105 комісії НБУ з питань визначення пов'язаних з Приватбанком осіб і зупинки ФГВФО операцій за поточними, депозитними, кореспондентськими або іншими рахунками в Приватбанку”, – вказує Самаєва.
За її словами, для більш-менш обізнаних спостерігачів зв'язок власників “Динамо” з екс-власником Приватбанку очевидний.
“Навіть у справі “6 офшорів”, вже програній ПриватБанком у судах двох інстанцій, проглядається зв'язок між бізнесменами”, – пише автор.
“Camerin Investments LLP, Sunnex Investments LLP, Tamplemon Investments LLP, Berlini Commercial LLP, Lumil Investments LLP, Sofinam Investments LLP — це ті самі шість компанії, які теж подали позови проти НБУ, ФГВФО та Приватбанку. Як пам'ятаємо, вони також мають претензії до 105-го рішення НБУ і вважають, що до пов'язаних з колишніми власниками банку осіб не належать”, – йдеться в статті.
Самаєва зазначає, що всі згадані компанії засновані в один день, зареєстровані за однією адресою в Британії і вказують одну поштову адресу.
“Різниця між ними лише в тому, що станом на 20 лютого 2017 р. три перші компанії належали Ользі Романовій — дружині Ігоря Суркіса, а решта — Поліні Ковалик, першій дружині його брата Григорія Суркіса”, – вказує вона.
За словами автора, тінь, кинута судовими рішеннями не на користь НБУ на методику визначення пов'язаних осіб та складність доведення прямої вигоди екс-власників “Приватбанку” від їхніх операцій матиме вагомі наслідки.