12.11.202112.11.2021 Культура Новини Суспільство
Туроператори, фахівці туристичного супроводу й експерти, які спеціалізуються на внутрішньому й в’їзному туризмі, вивчали потенціал Сокальської громади в межах проєкту «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність».
Голова Сокальської громади Сергій Касян наголосив, що увесь регіон багатий на пам’ятки історії, архітектури.
«Сокальська громада велика – це 53 000 осіб, 60 населених пунктів. Фінансового ресурсу у нас не так багато, але ми думаємо про розвиток у напрямку туризму – хочемо залучити міжнародну допомогу на 2022-2027 роки зокрема на збереження пам’яток, парки, набережну в Сокалі. І я вірю, що цей захід є початком перетворення нашої громади в туристичний центр», – наголосив він.
У межах проєкту туристичний маршрут об`єднає пам`ятки Сокаля, Тартакова, Варяжа й Белза. Експерти туристичної галузі побачили сакральні пам’ятки, ратушу та кам’яниці у Сокалі, відвідали два музеї міста – історико-краєзнавчий «Сокальщина» та «Людина. Земля. Всесвіт», ознайомились з можливостями водного туризму. Опісля делегація побувала в Тартаківському палаці Лянцкоронських, костелі святого Марка у Варяжі. Наостанок відвідали оздоровчо-лікувальний комплекс «Ровесник» у селі Комарів.
«В межах виїзду ми мали насичену програму, побачили туристичні магніти Сокальщини. Прагнемо затримати туриста в цьому регіоні впродовж двох днів. Це дозволяє багата архітектурна, сакральна спадщина, цікаві народні ремесла та майстер-класи регіону. Навесні чи влітку родзинкою може стати водний туризм, в міському пейзажі Сокаля є річка Західний Буг, де можна поплавати на байдарках», – зауважив директор Львівської асоціації розвитку туризму Андрій Мацелюх.
За підсумком поїздки обговорили туристичний потенціал Сокальської громади та напрямків його розвитку.
«Сьогоднішній захід – це своєрідна платформа, на якій маємо змогу підняти проблемні питання, почути поради від туроператорів, гідів-перекладачів та екскурсоводів про те, як на Сокальщині затримати туриста та на чому фокусувати туристичний продукт», – зауважила Юлія Стукало, головний спеціаліст управління туризму та курортів Львівської ОДА.
Проєкт «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» реалізується Сокальською міською радою, та фінансується за кошти державного бюджету, отримані від Українського Культурного Фонду.
Джерело – Львівська ОДА
- На території Белзької громади виявили працівників, які отримують зарплату в конверті
- Школи мають перейти на очне навчання після відсторонення невакцинованих учителів
- Не можна дарувати домашніх тварин як призи, надавати фотопослуги з дикими тваринами – як тепер каратимуть за жорстоке поводження з нашими меншими друзями
- Коли Сокальщина стане туристичним центром? Фахівці галузі дослідили переваги регіону для мандрівників
- Школярі Сокальської СЮТ – переможці обласного конкурсу фотографії