Підняття цін на світових ринках сільськогосподарської сировини та металопродукції призвело до укріплення гривні відносно американського долара. Укріплення такої тенденції негативним чином вплине на позиції українських експортерів.
Український підприємець Олександр Громико на своїй сторінці у Facebook констатує, що «роздача грошей під час пандемії населенню і безвідсоткових кредитів в США і ЄС призвела до інфляції, а за рахунок високих світових цін на агро і металопродукцію курс гривні до долара з початку року зміцнився на 8%».
«Підвищення ставки НБУ за останні півроку з 6 до 8,5% помножене на зміцнення курсу долара на 8% з початку року м’яко кажучи не сприяють розвитку виробництва. Ті у кого гривневі кредити під 16% фактично платять банкам 24% річних в доларах», – зазначає Громико.
Зазначимо, що українським експортерам вигідна дешева гривня. Водночас для пересічних громадян укріплення гривні сприяє підвищенню їх купівельної спроможності, що забезпечує збільшення внутрішнього попиту на споживчі товари та товари інвестиційного призначення.
Економіст