Європейський центральний банк (ЄЦБ) попередив про «переоціненість» багатьох активів, спричинену ультранизькими ставками та щедрою програмою економічних стимулів, пише CNBC.
Європейський регулятор у своїй доповіді попередив про вразливість ринків нерухомості та фінансів та додав, що «толерантність до ризику серед небанків зростає, як і рівень корпоративної та державної заборгованості».
У секторі нерухомості спостерігається ріст переоцінки житла, що значно підвищує ризик корекції у середньостроковому періоді.
«Зокрема, домогосподарства, що взяли іпотечний кредит з плаваючою ставкою, або короткостроковий іпотечний кредит з фіксованою ставкою, ризикують зіткнутися із неочікуваним ростом відсоткової ставки, який може негативно вплинути на їхню здатність обслуговувати борг», — йдеться у доповіді.
Луїс де Гіндос, віце-президент ЄЦБ, також звернув увагу на «вражаючу активність» на ринках цінних паперів і ризикових активів, яка «робить їх більш вразливими до корекції».
«Є приклади відомих учасників ринку, які випробовують нові та більш екзотичні інвестиції. Паралельно ринок нерухомості єврозони швидко розширюється, при цьому немає свідчень, що стандарти кредитування якось стають жорсткішими у відповідь», — написав він у звіті.
У вересні центральний банк оголосив, що почне процес повільного згортання свого величезного пакету стимулів часів пандемії. Голова ЄЦБ Крістна Лагард наголосила, що це не «скорочення», а «рекалібрація», адже регулятор досі вважає, що інфляція піде на спад наступного року.
У вересні інфляція в єврозоні досягла рекордних за 13 років 3,4%. У жовтні, на тлі зростання цін на енергоносії, інфляція знову побила 13-річний рекорд й дійшла до 4,1%.
Деякі учасники ринку вважають, що ЄЦБ недооцінює інфляційний тиск, і йому, ймовірно, доведеться оголосити про підвищення ставки до початку 2023 року. На грошових ринках в ціну вже враховано ймовірність підвищення ставки на 20 базисних пунктів у грудні 2022 року.