«Якщо ви чи ваші рідні захворіли на COVID-19 і потрапили в стаціонар, лікування буде повністю безоплатним. Не доведеться платити також за ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів. Усі ці послуги вже оплачені НСЗУ Національна служба здоров’я України, яка в січні-травні виплатила медичним закладам понад 6,7 мільярда гривень за стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19», — запевняє Міністерство охорони здоров’я України. Принаймні, ще не так давно, влітку цього року, дана публікація була розміщена на офіційній сторінці МОЗ у Фейсбук.
Як повідомляють засоби масової інформації, дійсно, в деяких лікарнях пацієнти отримують у повному обсязі безкоштовно усі ліки, котрі передбачені національним протоколом лікування COVID-19. Це понад 10 препаратів, котрі використовуються першочергово. За послуги лікування «ковідних» хворих Національна служба здоров’я України лікарням перераховує кошти. Тобто кошти на ліки йдуть із державного бюджету.
У деяких випадках лікарі призначають додаткові препарати. Тоді пацієнт купує ці ліки, яких немає у національному протоколі лікування коронавірусу, за свої кошти.
Але неприпустимою є ситуація, коли хворі на короновірус вимушені лікуватися повністю за свої кошти. Адже, за ліки, передбачені протоколом лікування, пацієнти вже сплатили зі своїх податків.
«Невже у лікарні немає жодних безкоштовних препаратів?» — таке питання виникає у пацієнтів Скадовської районної лікарні. Про це під час засідання сесії Скадовської міської ради, говорив депутат Василь Козак, голова фракції «Європейська Солідарність».
Наводячи приклади з власного досвіду та досвіду односельців, він намагався отримати відповідь, зокрема, від головного лікаря: «Куди йдуть державні кошти?».
Депутат висловив думку, що люди мають знати, за що конкретно повинен платити пацієнт, а що забезпечує своїм громадянам держава. А якщо не забезпечує, то чому обіцяне не відповідає дійсності.
Слід зазначити, що конкретної відповіді на свої питання Василь Козак не отримав. Як не отримав і підтримки депутатів. Великої зацікавленості щодо проблем простих людей, своїх виборців, вони не виявили.
Подробиці – у фрагменті відеозапису сесії, розміщеному на сторінці депутата у Фейсбук.
У той самий час в НСЗУ закликають громадян не купувати нічого власним коштом, а якщо таки змушують, писати скаргу на сайті Національної служби здоров’я України або ж телефонувати на гарячу лінію за номером 16-77. А ще твердять — краще не купувати ліки, яких немає в протоколі, бо користі вони можуть не принести, а тільки більше зашкодити.